AJANS

Wacken 2015 - Bu sene bizi neler bekliyor?

Ayfer Y. - 15 Haziran 2015

Evet, yine bir sene geçti ve bu seneki Wacken festivalinin başlamasına sayılı günler kaldı.

Bu sene de Wacken dünyanın dört bir yanından metal hayranlarını ağırlayacak. Bu senenin biletleri yine birkaç gün icinde satıldı.

Wacken 2015 - Bu sene bizi neler bekliyor?

Bu sene şu gruplar Wacken seyircilerini bekliyor:

Çarşamba

Bu sene ilk defa çarsamba günü de büyük gruplar sahneye çıkıyor.

Çarsamba günü sahne alacak gruplar arasında en meşhur olanlar New Model Army ve Europe.

Persembe

Perşembe gününün higlightları arasında ise Rob Zombie ve Savatage var. Industrial Electro grubu olan Combichrist da bu sene ilk defa Wacken'da sahne alıyor.

Cuma

Cuma günü bizi büyük gruplar bekliyor: Sepultura, In Flames, Running Wild, Dream Theater, Opeth, Annihilator, Black Label Society, Thyrfing ve Within Temptation...

Cumartesi

Festivalin son gününde Biohazard, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Dark Tranquility, Amorphis, Judas Priest metal fanlarına unutulmaz anlar yaşatacak. Wacken 2015'te son senelerde sevilen tarzlardan "Orta Çağ Metal" grubu Subway to Sally kapanışı yapacak.

Bu sene büyük bir sürpriz grup Wacken'da beklenmiyor. Çogu kişi son ana kadar değişik ve daha önce Wacken'da bu güne kadar nadir sahne almış ya da hiç çalmayan grupları, örneğin Metallica yada AC/DC gibi büyük bir efsaneyi umdu ama beklentileri karşılanmadı. Biletlerin bu kadar erken satılmasının belki bu konuda negatif bir etkisi var. Sonuçta, biletler satıldıktan sonra yeni daha büyük grupların eklenmesine gerek kalmıyor diye düşünüyor olmalı organizatörler zira daha büyük grup demek daha az kar demek.

Yine de bu senenin Wacken festivalini dört gözle bekliyorum.

See you in Wacken, rain or shine…

Ayfer

http://www.wacken.com/de/bands/running-order/

Wacken 2015 - Bu sene bizi neler bekliyor?Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: