AJANS

Vinnie Moore Klinik Vaka

Deli Kasap Haber Ajansı - 12 Kasım 2011

Zira Vinnie Moore ikinci kez geleceği Türkiye'de İstanbul ve Ankara'da hem konser hem de klinik verecek. (Bir nev'i workshop)

Vinnie Moore Klinik Vaka

VINNIE MOORE KLİNİK (İstanbul)
24 Kasım 2011 Perşembe
18.00 Mephisto Kitabevi

VINNIE MOORE KONSER (İstanbul)
24 Kasım 2011 Perşembe
21.30 Jolly Joker İstanbul

VINNIE MOORE KLİNİK (Ankara)
25 Kasım 2011 Cuma
18.00 Yolcu Live

VINNIE MOORE KONSER (Ankara)
25 Kasım 2011 Cuma
21.30 Yolcu Live

---------------------------------------------------------------------------------------------

Melodileri ve Hızıyla Büyüleyen Gitar Virtüözü Vinnie Moore Yeniden Türkiye'de!

İlk albümlerinde neoklasik tarzdayken ilerleyen albümlerinde kendi stilini geliştirmiş olan Vinnie Moore özellikle hem hızlı hem de duygusal melodileri çalarken gösterdiği rahat tavırlarıyla ilgi çekmektedir.

14 Nisan 1964, New Castle, Delaware doğumlu gitar virtüözü. Çocukluğu Jeff Beck, The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple ve Queen gibi grupları dinleyerek geçen Moore 14 yaşında gitar dersleri almaya başladı. Daha sonra kendi cover grubunu kurdu. Cover yapmayı bırakıp kendi şarkılarını besteleme zamanının geldiğini anladığında 4 kanallı bir kayıt cihazı alarak kendi düşüncelerini sese dökmeye başladı.

Yaptığı demoyu bir müzik magazin dergisine gönderdiğinde Pepsi TV reklamında gitar solosunu çaldı ve gitar çalan eli görüntülenecek şekilde oynamayı başardı. Daha sonra Shrapnel ile ilk albümü olan Mind's Eye yayınlanarak 100,000 kopyaya ulaştı. Time Odyssey, Meltdown ve Out Of Nowhere albümleriyle yerini sağlamlaştırdı.

'99 yılında klavyede; kendisi gibi sağlam bir gitarist olan ancak klavyede de bir o kadar usta olan Tony Macalpine bass gitarda; Satriani, Steve Morse gibi isimlerle çalışmış olan Dave LaRue ile birlikte The Maze albümünü çıkararak büyük ses getirdi. 2003 yılında Michael Schenker'in de bir dönem gitaristliğini yaptığı UFO'ya katılarak You Are Here ve The Monkey Puzzle albümlerini çıkardı. Gerek alternate gerekse de sweep picking tekniklerinde üst seviyede olan Moore melodik anlamda da keyif veren albümlere imza atmıştır. En son 2009 yılında "To The Core" adlı albüm yayınlayan Vinnie Moore, yeniden geleceği Türkiye için özel bir setlist hazırladı.

Ülkemizde hatırı sayılır dinleyici kitlesine sahip Vinnie Moore ikinci kez geldiği Türkiye'de 24 Kasım akşamı İstanbul Jolly Joker İstanbul'da performans gösterecek. İstanbul'daki konserlerinde Saints'N'Sinners da konuk grup olarak sahne alacak. Diğer konser ise 25 Kasım akşamı da Ankara Yolcu Live'da gerçekleşecek.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: