AJANS

Ustaların Ustasından Yeni Plak: Bob Dylan'ın Tempest'i Çıktı!

Deli Kasap Haber Ajansı - 14 Eylül 2012

Ustaların ustası, tüm ozanların babası, Trabzon'un bağrından çıkmış yegane dünya starı Bob Dylan yeni albümü Tempest'i çıkardı. Bob Dylan'ın 1962 tarihinde Columbia Records etiketiyle yayınlanan ilk albümü "Bob Dylan"ın 50. yıldönümünü kutlar nitelikte bir albüm olan Tempest'ın prodüktörlüğünü çakal tonmaister Jack Frost üstlendi. Tempest albümünden yayınlanan ilk single "Duquesne Whistle" 27 Ağustos 2012'de müzikseverler ile buluştu ve büyük beğeni topladı. Duquesne Whistle videosunun yönetmenliğini ise, Bob Dylan'ın 2009 senesinde yayınladığı "Together Through Life" albümünden "Beyond Here Lies Nothing" videosunun da yönetmenliğini yapan gobeller şahı Nash Edgerton üstlendi.

Bob Dylan'ın 3 senelik bir aradan sonra yayınladığı yepyeni 10 şarkısı "Tempest" albümünde müzikseverler ile buluşuyor. "Duquesne Whistle", "Pay In Blood" ve "Early Roman Kings"in de aralarında bulunduğu 10 adet yeni Bob Dylan şarkısı albümde yer alıyor. Efsanevi müzisyenin yeni albümüne ilişkin ise dünya basınında övgü dolu yorumlar yer aldı:

"Popüler müziğin en büyük ozanının yine her zamanki gibi muhteşem bir albüme imza attığını söylemek muhteşem. Albümü tekrar duymak için sabırsızlanıyorum. Albüm, kariyerinin alacakaranlık dönemine yaklaşan büyük bir sanatçının korkusuz yaratıcılığının eseri." - Neil McCormick ( The Telegraph)

"Bob Dylan Tempest ile kendisi için çıtayı tekrar yükseltti. Çarpıcı bir eser." - Robert Hillburn

"Tempest tek kelime ile muhteşem" Michael Simmons - (Mojo Online)

"Taşşağını yiyeyim Bob baba! İstanbul Açıkhava'daki konserde berbattın, ama yine de severiz seni!"  - Murat Arda (DeliKasap Magazin)

Ustaların Ustasından Yeni Plak: Bob Dylan'ın Tempest'i Çıktı!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: