AJANS

Universal Music'ten Ücretsiz Şarkı Kataloğu!

Deli Kasap - 29 Eylül 2006Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Universal Music, açacağı internet sitesinden şarkı katalogunu ücretsiz olarak yayınlayacak.
Aralarında U2, The Killers ve Audioslave gibi grupların da bulunduğu Universal şarkı katalogu artık ücretsiz olarak internette. Universal'den yapılan açıklamada şirket tarafından kurulacak internet sitesinde, binlerce şarkı içeren şarkı katalogunun ücretsiz olarak indirilebileceği belirtildi.
Universal'in sitesi ABD ve Kanada'da Aralık ayında, 2007'nin başlarında da Avrupa'da yayına başlayacak.
Universal açıklamasında, ücretsiz yayın kararının korsan indirmeleri önlemek amacıyla alındığına vurgu yapıldı. Sitedeki içerik Apple iPod'larda çalışmayacak.KISSDEN YENİ BİR BOX-SET DAHA: "ALIVE!"
KissKollector.com adlı web sitesinin haberine göre, Universal Music Kasım ayında Kiss grubunun ilk üç konser albümünü "Alive! Box Set" adı altına bir arada yeniden yayınlamaya hazırlanıyor. Universal Music grubun Sanctuary Recordstan yayınladığı "Alive IV"/"Kiss Symphony" adlı albümleri de yeniden basmıştı bu yıl içerisinde.
"Alive!" adlı bu box-setin içeriğinde grubun ilk üç konser albümünün yanı sıra bir de ekstra bir disc daha bulunacak. "Alive IV" adını taşıyacak olan bu ekstra disc, grubun 1999 yılından 2000 yılına geçilen yılbaşı gecesi sahne aldıkları Kanada Vancouverdaki BC Place Concert Bowl adlı mekanda çekilmiş olan konser görüntülerinden oluşuyor.
Konserde çalınan ve bu ekstra discte yer alacak olacak şarkılar ise sırasıyla şunlar:
01. Psycho Circus
02. Shout It Out Loud
03. Deuce
04. Heaven's On Fire
05. Into The Void
06. Firehouse
07. Do You Love Me
08. Let Me Go Rock 'N' Roll
09. I Love It Loud
10. Lick It Up
11. 100,000 Years
12. Love Gun
13. Black Diamond
14. Beth
15. Rock and Roll All Nite

Albümün Japonya baskısında ise ekstra olarak "2000 Man", "God of Thunder" ve "Detroit Rock City" adlı parçalar da yer alacak.
Bu arada Universal Music grubun "Millennium Collection 20th Century Masters Vol. 3" adını taşıyan toplama best of albümünü de 10 Ekim 2006 tarihinde yeniden basmayı planlıyor.


MIKE PATTON: "2008'E KADAR YENİ BİR FANTOMAS ALBÜMÜ OLMAYACAK!"
İngiliz dergi Rock-A-Rolla (www.rock-a-rolla.com) için yapılan röportajda Faith No More'un eski, karma grup Fantomas'ın (Melvins'den gitarist Buzz Osborne, Mr. Bungle'dan bassçı Trevor Dunn ve Slayer'dan Dave Lombardo'nun kadrosunda yer aldığı) şimdiki frontman'i Mike Patton gruptan iki yıl daha yeni bir albüm gelmesinin imkânsız olduğunu açıkladı. "Bu süre zarfı içerisinde Fantomas'dan biraz uzak kalacağım ve başka şeyler yapacağım" diyen Patton yeni Fantomas albümünün "tamamen elektronik" olacağını ve "akustik bir enstrüman barındırmayacağını" da sözlerine ekledi. Aynı röportajda Patton, bir sonraki Tomaha WK ve Peeping Tom albümlerinin de 2007 yılında yayınlanacağını da belirtti.


SEPULTURA İSİM Mİ DEĞİŞTİRİYOR
Sepultura halen devam etmekte olan turnenin ertesinde isim değiştiriyor! Yerel bir Brezilya gazetesiyle yapılan röportajda, şu anki Sepultura elemanlarının bu turneden sonra Sepultura ismiyle devam etmeme konusunda grubu kısa süre önce terkeden davulcu Igor Cavalera ile anlaştıkları kaydedildi. Sepultura ismi, grubun son çıkan "Dante XXI" albümünün turnesinin sonuna dek şu anki kadro tarafından kullanılabilecek. Bu habere rağmen, aynı makalede, grubun bass gitaristi Paulo Xisto Pinto Jr. bu tarz bir anlaşma yapıldığı haberlerini yalanlıyor.
Haziran ayında, Blabbermouth.net adlı internet'in en popüler rock/metal haber portalında yayınlanan röportajında kendisine yöneltilen "Cavalera kardeşler olmadan Sepultura sence aynı isimle devam etmeli mi" sorusuna, o zamanlar gruptan henüz ayrılmış olan davulcu Igor, "Grubun varolması ya da aynı isimle devam edip etmemesi konusunda bir fikir belirtemem, ne de olsa artık o grupta çalmıyorum" diye cevap vermiş ve "Gruptan atılmış olsam ya da kavgalı falan ayrılmış olsak fikrim muhtemelen daha farklı olurdu ancak, olayların şu anki gelişim sürecinde bence hala kadroda olan elemanlar bu konuda gerekli kararı vermeliler" diye de eklemişti. Aynı röportajda Igor'a "Peki başka bir davulcuyla yeni bir albüm kaydetme aşamasına gelseler eski grubuna engel olur musun" diye sorulan soruya Igor'un cevabı gayet netti, "Asla öyle bir şey yapmam."
Sepultura, yeni davulcusuyla ilk konserini 5 Ağustos 2006'da, Rio de Janerio'da bulunan Circo Voador adlı konser salonunda verdi.
Igor sene başında, yeni eşi ve yeni doğan oğluyla vakit geçirmek için Sepultura'dan geçici bir süre ayrıldığını açıklamış, bunun üzerine grubun In Flames ile çıktığı Avrupa turnesinde bir dönem eski Sepultura frontman'i Max Cavalera'nın, Sepultura sonrası kurduğu Soulfly'da baget sallayan Roy Mayorga, Igor'un yerine çalmıştı.
Igor, Sepultura'yı terkeden ikinci Cavalera ailesi üyesi. Igor'dan önce, grubu beraber kurduğu abisi Max, 1996 yılında Sepultura elemanları menajerleri -aynı zamanda Max'in eşi- Gloria'nın işine son vermeye karar verdiklerinde gruptan ayrılmış ve Soulfly'ı kurmuştu.


JERRY LEE LEWIS'İN YENİ ALBÜMÜNDE YILDIZLAR GEÇİDİ
6 Mart 2006 tarihinde dünya gözüyle İstanbulda da bir konserini izlediğimiz efsanevi piyanist Jerry Lee Lewisin yeni albümünde birbirinden ünlü müzisyenler konuk sanatçı olarak yer almakta.
"Last Man Standing" adını taşıyacak ve 26 Eylül 2006 tarihinde tüm dünyada müzik marketlerdeki yerini alacak olan albümde yer alan söz konusu konuk sanatçılar şunlar; Jimmy Page, Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, B.B. King, Bruce Springsteen, Neil Young, Willie Nelson ve Rod Stewart.
Albüm hakkında ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz adres:
http://jerryleelewis.com/lms/SATYRICON, NORVEÇ ORKESTRASIYLA AYNI SAHNEYİ PAYLAŞACAK
Norveçli black metal grubu Satyricon, sitelerinde şu haberi yayınladılar; "Kasım ayında çıkacağımız İskandinavya turnesinin anlaşmaları tamamlanmak üzere ve yakın zamanda detayları ilan edilecek. Şu ana kadar üç konserin biletleri satışa çıktı: Oslo, Trondheim ve Bergen konserleri turnenin Norveç ayağında kesinleşen konserler.Bu turnenin bir parçası olarak 'Now, Diabolical' adlı son albümümüzde yer alan nefesli çalgıların performansını da canlı şovlarımıza taşımaya kararlıyız. Bu fikrin daha mütevazi bir versiyonunu P3 diye adlandırdığımız ve albümün çıkışından kısa süre önce radyoda canlı olarak yayınlanan bir projede gerçekleştirmiştik. Bu sefer bayağı şanslıydık, öyle ki; Norveç Radyo Orkestrası ve Oslo Filarmoni orkestrasından müzisyenler bize 4 Kasım'da Oslo Sentrum Scene'de vereceğimiz konserde eşlik edecekler. Lütfen dikkatli okuyun, anormal çeşit ve ebatlarda nefesli çalgılardan bahsediyoruz. Harp ya da keman falan olmayacak! Bizimle 'Now, Diabolical' albümümüzde de çalışan Øivind Westby ile beraber hem eski hem yeni şarkılarımızın performanslarını nefesli enstrümanlarla zenginleştirmek, şarkılarımıza albümde olmayan yepyeni bir boyut kazandırmak için çalışıyoruz. Konseri Sentrum Scene'e taşımamızın en büyük sebebi, her yaştan izleyicinin yaş sınırı sorunlarıyla falan karşılaşmadan gelip bizi izleyebilmeleriydi. Umuyoruz ki bu gece, hem sahnede çalanlar hem de izleyenler için bambaşka bir deneyim olacak. Bu konser ayrıca hem ses hem de görüntü olarak kaydedilecektir."
Satyricon'un son albümü Norveç müzik listelerine 2 numaradan girdi, ayrıca İsveç ve Finlandiya listelerinde de kendisine yer buldu.


RAMMSTEIN GİTARİSTİ EMIGRATE ADLI YENİ PROJESİNİ TANITTI
Rammstein gitaristi Richard Z. Kruspe, Emigrate adlı yeni projesinin ilk kaydını yayınladı. "Wake up" adlı şarkı http://www.pilgrim-management.de/Emigrate/ adresinden dinlenebilir. Eğer Emigrate grubunun internet ortamındaki haber postalarına üye olursanız (http://www.pilgrim-management.de/Newsletter) şarkının tamamını indirme hakkına sahip olabilirsiniz.
Bu arada önceden de duyurulduğu gibi Rammstein "Völkerball" adlı DVD'lerini Noel'den önce yayınlayacak. Grubun menajeri tarafından yapılan açıklamaya göre DVD'de süresi üç saati bulan ve Fransa, Japonya, İngiltere ve Rusya'da kaydedilmiş canlı performans görüntüleri bulunacak. Ayrıca 75 dakikalık canlı konser kayıtlarının dinlenebileceği CD de sete dahil olacak. Ayrıca sınırlı bir sayıda yayınlanacak olan özel versiyondaysa toplam süresi 90 dakikayı bulacak olan iki adet belgesel bulunacak. Böylece özel versiyon, üç disklik bir set halinde piyasaya sürülmüş olacak.
Rammstein'ın son albümü "Rosenrot" geçtiğimiz yılın Ekim ayında Almanya'da iki haftada 200.000'i aşkın kopya satarak altın plak almıştı. Albüm uzun süren bir bekleyiş ertesi 28 Mart 2006'da A.B.D.'de de piyasaya sürülmüştü. Ayrıca; Avusturya, Finlandiya ve Almanya'da albüm satış listelerinin zirvesine oturmuştu "Rosenrot". İsveç ve Danimarka listelerine 2 numaradan, Danimarka listesine 4 numaradan, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti'ndeyse 5 numaradan girmişti. Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre'de de altın plak kazanmıştı.
Rammstein'ın "Mein Teil" adlı şarkısı, Şubat ayında Los Angeles'ta düzenlenen, 48. Grammy ödüllerinde "En İyi Metal Performansı" dalında da ödüle aday gösterilmişti.


NASUM'UN İLK DÖNEM KONSER KAYITLARI ONLINE!
İsveçin grindcore arenasındaki gururu Nasum resmi web sitesinesinde grubun ilk dönemlerine ait konser görüntülerini paylaşıma sundu. 26 Kasım 2004 tarihinde vokalist Miezsko Talarczykin Güneydoğu Asyadaki deprem ve tsunami felaketinde hayatını kaybetmesi üzerine dağılan grubun söz konusu bu kayıtlarına http://nasum.com/audiovideo.html adresinden ulaşabilirsiniz.


HATEBREED'DEN YENİ KLİP: "DEFEATIST"
Grubun yeni albümü "Supremacy", birçok farklı platformdan yılın hardcore albümü adayı olarak gösterilmeye devam ededursun, grubun albümden çektiği ikinci video klip de geçtiğimiz günlerde sanal ortamda yayınlandı. 31 Temmuz 2006 tarihinde Naugatuck, Connecticut'da çekimleri yapılan, Dale "Rage" Resteghini tarafından yönetilen ve aynı zamanda Steven Spielberg ve Tom Cruise ikilisinin "War of the Worlds" adlı filminin görüntülerinin de kullanıldığı videoya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

http://www.youtube.com/watchv=Ej1amQ3sacw

Bu arada grubun eski gitaristi Lou "Boulder" Richards 13 Eylül 2006 tarihinde intihar ederek hayatına son verdi. Grup tarafından yapılan açıklama şu şekilde: "Eski gitaristimiz Lou "Boulder" Richards'ın hayatını kaybettiği haberini bir çoğunuzun duydu ve biz de öğrenmekle üzüntü duyduk. Kafasındaki sorunlarla baş etmenin başka bir yolunu bulamaması çok üzüntü verici. Umarız en sonunda biraz huzura kavuşmuştur. Kalplerimiz karısı Vera, ailesi ve arkadaşları ile her zaman."ILL NIÑO'DAN YENİ ALBÜM ÖNCESİ YENİ BİR E.P.
Geçtiğimiz aylarda Roadrunner Records ile yollarını ayıran Brezilyalı grup Ill Nino, Cement Shoes Records etiketi ile yayınlayacağı yeni albüm öncesinde yeni bir E.P. ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
"The Undercover Sessions" adını taşıyacak olan E.P.deki toplam 5 parça arasında yer alan iki adet yeni Ill Nino şarkısı daha önce Led Zeppelin, Ozzy Osbourne ve Van Halen ile çalışmış olan efsanevi prodüktör Andy Johnsın önderliğinde kaydedilmiş olan parçalar. Grup elemanları diğer üç şarkıyı ise en sevdikleri gruplar arasında olan Faith No More, Nirvana ve Peter Gabrialin şarkılarından seçmişler. E.P.de yer alacak olan şarkıların sıraları ve isimleri şöyle:
01. Zombie Eaters (FAITH NO MORE cover)
02. Territorial Pissings (NIRVANA cover)
03. Red Rain (PETER GABRIEL cover)
04. Arrastra
05. Reservation for Two


SCORPIONS'UN ESKİ BASS GİTARİSTİNDEN KORKU FİLMİ MÜZİKLERİ
Efsanevi Alman Heavy Metal grubu Scorpionsun eski bass gitaristi Ralph Rieckermann, yeni çekilen korku filmi "Brotherhood of Blood"ın (Kan Kardeşliği) film müziklerini hazırlamak için anlaşma imzaladı. Korku filmlerine müzik hazırlama konusunda tecrübe kazanmaya başlayan -yakın zamanda "Drive-Thru" adlı filmin de müziklerini yapmıştı- Rieckermann, "Korku filmlerini çok seviyorum ve bu tarz projelerde çalışmaktan büyük zevk alıyorum, "Brotherhood of Blood"ın henüz montajlanmamış ham kayıtlarını izler izlemez bu filmin çalışmak istediğim proje olduğunu anladım. Hikaye vampir avcıları ve vampirler konusuna yepyeni bir bakış açısı getiriyor" dedi. "The Devil's Rejects"de de rol alan Sid Haig ve Jason Connery "Brotherhood of Blood"da da başrolleri paylaşıyorlar.


NEVERMORE DA KONSER DVDSİ OLAN GRUPLAR KERVANINA KATILIYOR
Amerikanın Grunge akımının başlamasına ev sahipliği yapmış olan şehri Seattledan çıkmış olan Queensryche dışında yegane Heavy Metal gruplarından biri olan Nevermore 25 Ağustos 2006 tarihinde Seattledaki Studio Seven adlı mekanda verdiği konseri yakında DVD olarak piyasaya süreceğini açıkladı. Grup söz konusu konserde şu şarkılarına yer verdi:
01. Final Product
02. Next In Line 03. Enemies of Reality
04. Matricide
05. What Tomorrow Knows
06. The Garden of Gray
07. Inside Four Walls
08. This Godless Endeavor
09. The River Dragon Has Come
10. I, Voyager
11. Dead Heart in a Dead World
12. Born
13. My Acid Words
14. Narcosynthesis

2007 yılının başlarında raflardaki yerini alması beklenen DVD bir de ekstra bir disc barındıracak ve içeriğinde grubun kariyerini ayrıntılı bir şekilde irdeleyen bir belgesel yer alacak. Bu arada DVDde grubun 12 Eylül 2006 tarihinde Almanya Bochumda gerçekleştirdiği konserin de görüntüleri yer alacak. Grup bu konser için sadece 666 biletin satılmasına izin vermişti.


HAMMERFALL'DAN YENİ ALBÜM BİLGİLERİ
Klasik Heavy Metalin 90lı yıllardaki önemli temsilcilerinden biri olan Hammerfalldan yeni albümleri "Threshold"a dair bilgiler gelmeye başladı. Albüm Nuclear Blast Records tarafından 23 Kasım 2006 tarihinde Avrupa, 31 Kasım 2006 tarihinde ise Amerikada yayınlanacak.
Albümde yer alacak olan şarkıların isimleri ve sıraları ise şu şekilde:
01. Threshold
02. The Fire Burns Forever
03. Rebel Inside
04. Natural High
05. Dark Wings, Dark Words
06. Howlin' With The 'Pac
07. Shadow Empire
08. Carved In Stone
09. Reign Of The Hammer
10. Genocide
11. Titan

Albümden yayınlanacak olan ilk single parçası "The Fire Burns Forever"ın video klibini ise aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz:
http://www.youtube.com/watchv=GpM7-Fcsd58


NAPALM DEATH'IN ESKİ GİTARİSTİ JESSE PINTADO HAYATINI KAYBETTİ!
1984 yılından 2004 yılına kadar 20 yıl boyunca İngiliz grup Napalm Death'de pena sallayan ve ardından Terrorizer'a geçen gitarist Jesse Pintado 27 Ağustos 2006 tarihinde bir süredir tedavi gördüğü Hollanda'daki hastanede yaşamını yitirdi.
Pintado en son olarak Terrorizer'ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen reunion albümü "Darker Days Ahead"de yer almıştı. Napalm Death elemanlarının ve Century Media Records'un olayla ilgili taziye açıklamalarını her iki tarafın da resmi web sitelerinden okuyabilirsiniz.
Bu arada Earache Records, Jesse Pintado'nun anısına fanları için bir kampanya başlatmış durumda. Şirket, ölümüyle tüm extrem müzik dünyasını derinden yaralayan gitaristin yer aldığı toplam 10 şarkıyı ücretsiz olarak paylaşıma sunmuş durumda. İlgili adres ise; http://www.metaltracks.com/jesse


METALLICA'NIN EFSANEVİ ALBÜMÜ "MASTER OF PUPPETS"A BİR DE ORKESTRAL TRIBUTE ALBÜMÜ
Grubun 1986 yılında piyasaya sürdüğü ve gelmiş geçmiş en başarılı Heavy Metal albümleri arasında gösterilen "Master Of Pupptes albümünün yayınlanmasının 20. yılı nedeniyle daha önce birçok defa yapılmış tribute projelerinde sıra albümün orkestra kaydının piyasaya sürülmesine geldi.
Vitamin Records tarafından 10 Ekim 2006 tarihinde yayınlanacak olan albüm "Scorched Earth Orchestra Plays Metallica's Master of Puppets" adını taşıyacak.
Albümün kapak görseline aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:
http://www.vitaminrecords.com/web/images/products/9143_lrg.jpg


PARADISE LOST, CENTURY MEDIA İLE ANLAŞTI
Gothic/Doom Metalin en önemli gruplarından biri olan kült İngiliz topluluk Paradise Lost, 2005 yılında GUN Recordsdan çıkardığı ve kendi adlarını taşıyan albümlerinin ardından bir süredir yeni bir firma arayışlarına devam ediyordu. Grup cephesinden gelen son haberler bu arayışın, grubun Avrupanın en büyük metal müzik firmalarından biri olan Century Media Records ile anlaşması ile sonlandığı yönünde.
Dünya üzerinde toplam 2 milyonluk bir albüm satışına sahip olan Doom Metalin öncü gruplarından Paradise Lostun kendi adını taşıyan son albümü de Century Media tarafından Kasım ayında hem Amerika hem de Avrupada bir daha basılacak. Grup tarafından yapılan açıklamada da bu anlaşmanın grubun Amerika pazarında da söz sahibi olabilmesi açısından önemli olduğu vurgulandı.TESTAMENT İSTANBUL KONSERİ DVDSİ SATIŞTA!
Grubun 14 Mart 2006 tarihinde Mute Promotions ve Bronx Productions ortak organizasyonu ile gerçekleştirdiği ilk Türkiye ve İstanbul konseri, grup tarafından kaydedilmişti. Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en unutulmaz Metal konserlerinden biri olan bu performansı artık konserde olamayanların da izlemesi mümkün. Zira grup resmi web sitesinden yaptığı açıklamada bu konserin kendileri tarafından kaydedilen görüntülerinden oluşan bir DVDyi sadece grubun internet sitesi üzerinden satışa sunduğunu açıklamış durumda. "Testament - Live in Istanbul, Turkey" adını taşıyan DVDnin kapak görseline aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:
http://www.testamentlegions.com/merch/bootleg-istanbul2006.jpg

Amerika dışı satışlar için $18.00 + $5.00 shipping ücreti ödenmesi gereken DVDnin içeriğinde ise konserin tüm setlisti yer almakta:
01. The Preacher
02. The New Order
03. The Haunting
04. Electric Crown
05. Sins Of Omission
06. Burnt Offerings
07. Souls Of Black
08. Into The Pit
09. The Legacy
10. Practice What You Preach
11. Trial By Fire
12. Over The Wall
13. Alone In The Dark
14. Disciples Of The Watch
15. Raging Waters

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.testamentlegions.com/merch2.htm


MEGADETH YENİ ALBÜMÜ 2007'DE
Daha önceden cadılar bayramında raflardaki yerini alacağı duyurulan yeni Megadeth albümü "United Abominations"ın piyasaya sürülmesi 2007 yılına ertelendi. Grubun frontman'i Dave Mustaine'in Billboard.com'dan Gary Graff'a yaptığı açıklamada; albümün çıkışından önce bazı tamamlanması gereken önemli detaylar olduğu ve bu nedenle albümün yeni yılda dinleyiciler ile buluşacağı bildirildi.
Jeff Balding ile birlikte albümün prodüktörlüğünü de üstlenmiş olan Mustaine, albümde birçok varyasyon denediklerini, bazı sürprizler yapacaklarını fakat old-school tarzı koruyacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu arada grubun 9 Ekim 2005 tarihinde Arjantinin başkenti Buenos Aireste verdiği konserin görüntülerinin içeriğinde yer alacağı "That One Night: Live in Buenos Aires" adlı konser albümü 6 Mart 2007 tarihinde hem CD hem de DVD formatında piyasada olacak. Aynı konserin TVden canlı yayınlanan üç şarkılık görüntülerini ise aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:

"Symphony of Destruction":

http://www.youtube.com/watchv=Ewk49d2AZNU"Coming Home":

http://www.youtube.com/watchv=CbI1xwfhp3A"A Tout le Monde"

http://www.youtube.com/watchv=RKSd4-6jY3I


GİTARİST RALPH SANTOLLA YENİ SOLO ALBÜMÜ ÜZERİNDE ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Daha önce Sebastian Bach'ın ilk Türkiye konserinde kendisini izlediğimiz gitarist Ralph Santolla uzun bir süredir Deicide grubunda pena sallamakta. Geçtiğimiz günlerde kendi web sitesinden yaptığı duyuruda ise şu cümlelere yer veriyor: "Yeni enstrümantal albümüm için yeni materyaller yazdım. Albümün ismi büyük ihtimalle 'Requiem For Hope' olacak. Yakında bazı ünlü müzisyenler ile birlikte kayıtlara da başlayacağım. Emin olabilirsiniz ki 'Shaolin Monks in the Temple of Metal' adlı albümümden oldukça farklı bir albüm olacak ve içeriğinde 'Aida's Song'un da orkestral bir versiyonu bulunacak. 'Shaolin Monks in the Temple of Metal' albümümden bu yana gitar çalış stilimde oldukça büyük değişiklikler oldu. Şuan gece ile gündüz gibi bir fark var arada. Deicide turnesinin ardından Kasım ayında solo grubumla, bu enstrümantal şarkılarımdan oluşan birkaç konser vermeyi de planlıyorum orta ve kuzey Amerika'da."İZMİRLİ GRUP KETUM'DAN YENİ BİR DEMO!
Deli Kasap albüm tanıtımları bölümünde "Reasons" adındaki üç parçalık demo albümlerinin bir tanıtımı bulunan Ketum'un 1 adet intro, 3 adet Türkçe toplam 12 adet parçadan oluşan yeni demo CDsi "Ceasefire Ethics" tüm extreme müzik severlerin beğenisine sunulmuştur. Demonun satın alınabileceği yerler:
İstanbul:Riot Music Shop(Bakırköy), Stüdyo Kafabin (Taksim)

İzmir: Stüdyo Ümit, Stüdyo Negatif(Ant)
Ankara: Zıd Müzik
Gruba ve demoya ulaşmak için internet adresleri ise şunlar:
www.ketum.net
www.myspace.com/ketumdeathmetal
http://ketum.anatolianrock.com
bilgi@ketum.net

Not: Bursa: http://www.anticapital.net adresinden distro ile iletişime geçilebilir (info@anticapital.net)

Geri Dön! Haberler

DELİ KASAP SATIŞ NOKTALARIYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: