AJANS

Underground Kulübü Cbgb Kapandı

Deli Kasap - 29 Ekim 2006

Amerikan rock müzik tarihinde önemli yeri olan ve 30 yılı aşkın süredir birçok underground rock grubunu meşhur eden New Yorkun ünlü kulübü CBGB 16 Ekim 2006 tarihinde kapılarını son kez açtı.
Manhattanın "Lower East Side" tarafında 1973te açıldıktan sonra, özellikle punk kuşağının mekanı haline gelen ve Talking Heads, The Ramones gibi gruplar ile çok sayıda şarkıcıyı müzik dünyasına kazandıran kulüp, burada sayısız konser veren 60lık Patti Smithin konseriyle kapılarını kapattı.
Kulübün sahibi 70 yaşlarındaki Hilly Kristal, mülk sahibinin istediği aylık 65 bin dolar kirayı veremediği için barı kapatmak zorunda kaldığını söylerken, kulübü başka bir kentte büyük olasılıkla Las Vegasta yeniden açmayı planladığını belirtti.
Uzun adı Country, Bluegrass, Blues and Other Music For Uplifting Gormandisers olan ve 1975 yılında müzik dergisi NME tarafından, leş gibi, küçük, bira kokulu, karanlık olarak nitelendirilen kulüp zamanla tüm New Yorkta ve ABDde tanınmış, kentin turistik mekanlarından birisi haline gelmişti.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: