AJANS

Tükrük Köftesi Değil MEAT LOAF! (Dönüşleri Muhteşem Olacak!)

Deli Kasap - 9 Mart 2012

Alternatif rock'ın gemi azıya aldığı, grunge'ın klasik hardrock ve heavy-metal ile, deyim yerindeyse ve tabir-i caizse, feci taşşak geçtiği bir zaman aralığında, en eskiokul grupların bile müziklerine modern elementler sokuşturmadan yapamadıkları bir dönem olan doksanlı yıllarda gelmişti Meat Loaf devrimi.

Dünya rock müzik tarihinde bir özgüven sembolü olarak, piyasanın her türden eğilimlerine yüz çevirerek, müzik medya-lamacılarının yönlendirmelerine kulak tıkayarak, prodüktörlerin akıl verişleri ve nasihatlerine sırt çevirerek %100 kendi öz kaynakları ve öz birikimleriyle, klasiğin Allah'ı rock temalarını kullanmakta inat ederek, tüm görkemli dev-rock-grubu ihtişamıyla "Öldü/Bitti" denilen klasik hardrock'a taptaze kan pompaladılar ve piyasanın görünmez eli yalanı bir kez daha yatsı vaktini göremeden ışığını söndürdü: Bu mumun ışığını tüketen malzeme, Tükrük Köftesi Değil; Meat Loaf'un lezzet pınarı özgün hard-rock kararlılığıydı.

40 yılı aşan müzik kariyerinde 100 milyon albüm satışıyla tüm zamanların en çok satan albümlerinden birine imza atan Meat Loaf, müziğiyle ve ortak çalışmalar yaptığı isimlerle rock müziğin padişahı konumuna yükseliyordu! Meat Loaf hayranlarının merakla beklediği 12. stüdyo albümü "Hell In A Handbasket" ise pek yakında raflardaki yerini köfteleyecek.

"Hell In A Handbasket"ın prodüktörlüğünü ise Meat Loaf'un yanı sıra ve Anthrax, Sebastian Bach gibi kitapsızlıkta sınır tanımayan isimlerle çalışmış olan ünlü prodüktör, Çakallar Çakalı "Paul Crook" üstleniyor!

1977'deki "Bat Out Of Hell" albümüyle rock müzik tarihinin en tumturaklı albümlerinden birine imza atan Meat Loaf'a yeni albümünde uzun zamandır birlikte çalıştığı ekibi eşlik ediyor: John Miceli (davul ve perküsyon), Patti Russo (vokaller), Paul Crook (elektro ve akustik gitar), Randy Flowers (elektro ve akustik gitar, vokaller), David Luther (saksafon ve vokaller), Justin Avery (piyano, org, keyboard, vokaller) ve Danny Miranda (bas gitar).

Meat Loaf'un en kişisel albümü olduğu söylediği yeni albümü "Hell In A Handbasket" albümünde Meta Loaf'a Lil Jon, Patti Russo gibi ünlü isimler köfteliyor. Ayrıca albümde yer alan Tom Cochran cover'ı "Mad Mad World" şarkısında ise Public Enemy'den Chuck D ile beraber köftelenecek.

Tükrük Köftesi Değil MEAT LOAF! (Dönüşleri Muhteşem Olacak!)
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: