AJANS

Tom Morello: "Yeni Albüm Şimdiye Kadarki En Politik Şarkımızı Barındırıyor!"

Deli Kasap - 30 Mayıs 2006

RollingStone.com'a yaptığı açıklamada Audioslave gitaristi Tom Morello, yeni albümleri "Revelations"ın şimdiye dek yazdıkları en politik şarkıyı da içerdiğini söyledi. "Wide Awake" adını taşıyacak olan bu yeni şarkının; Katrina felaketinden sonra yazıldığını ve insanları o durumda öylece çaresiz bırakan kişi ve kurumlara yönelik sözler içerdiğini bildirdi.
Bu arada grubun vokalisti Chris Cornell'ın "Revelations" albümünün Soul ve R&B tarzına yakın şarkılar içerdiğini söylediği açıklamasına da bir açıklık getiren Morello; "Emin olunki çok sağlam ve ölümcül bir Hard Rock albümü olacak. Endişeye gerek yok" dedi.

Daha önce Bob Dylan ve Stone Temple Pilots ile de çalışmış olan prodüktör Brenden O'Brien ile çalışmaktan da son derece keyifli olduklarını vurgulayan Morello; "Gitar kayıtları oldukça kıç tekmeliyici bir sound ile yapıldı. Chris ise şimdiye dek gösterdiği en iyi vokal performansını bu albümün kayıtları sırasında gösterdi." dedi ve Chris'in vokalleri sayesinde albümün Lez Zeppelin'in, Earth ve Wind And Fire ile buluşması havasında olduğunu ekledi.
Üçüncü Audioslave albümü "Revelations"ın yaz aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: