AJANS

Tiamat'dan Son Bilgiler'

Deli Kasap - 30 Temmuz 2006

12 Temmuz 2006 tarihinde kendi myspace sayfasında yaptığı açıklamada bir gece önce sevgilisi Joanne ile birlikte gece geç saatlerde eve dönerken birkaç Yunan tarafından tartaklandığını açıklayan Tiamat frontman'i Johan Edlund; sevgilisiyle bir süredir Yunanistan'da yaşıyor bildiğiniz üzere ve grubu Tiamat ve yan projesi Lucyfire'dan da yeni bir albüm gelmiyor uzun zamandır. Olayın ardından hayranları tarafından kendisine iletilen bir yığın geçmiş olsun mesajına teşekkür etmek amacıyla bir açıklama yapan Edlund yeni Tiamat albümü hakkında da bilgiler verdi.
Grubun hala ayakta olduğunu ve yoluna devam ettiğini belirten İsveçli müzisyen, şu sıralarda yeni Tiamat albümü için şarkı yazım aşamasında olduklarını ve hedeflerinin birkaç hafta içerisinde 3-4 şarkının demo versiyonunu bitirmek olduğunu açıkladı. Bu demo kayıtlar ile müzik firmalarını ikna edip kayıtlar için gerekli mali desteği sağlamayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen Edlund, bu yıl içerisinde kayıtlara başlayamamaları durumunda kendinden nefret edeceğini de sözlerine eklemiş. Bu arada yan projesi Lucyfire için de birkaç şarkı yazdığını bildiren Edlund, grup hakkındaki tüm gelişmelerin web sayfaları www.churchoftiamat.com dan ve www.myspace.com/tiamat adresinden takip edilebileceğini de açıkladı.
Bu arada grubun Mayıs ayı içerisinde piyasaya sürdüğü ilk DVD çalışması "The Church Of Tiamat" İsveç'deki müzik DVD'leri listesine 5 numaradan giriş yaptı.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: