AJANS

Therion, Romanya'da Senfoni Orkestrası Eşliğinde Sahne Alacak

Deli Kasap - 29 Ekim 2006

Ülkemize daha önce 2 kez gelmiş ve toplam 5 kez sahne almış olan İsveçli Senfonik metal grubu Therion resmi internet sitelerinde yaptıkları açıklamada şu cümlelere yer verdi:
"Therion, 9 Kasım 2006 tarihinde Romanyanın başkenti Bükreşteki Palace Hallde düzenlenecek olan konserde uluslararası opera yıldızları, koro ve tam kadro bir orkestra ile sahne alacaktır. Grup sahneye Academic Radio Korosunun 70e yakın müzisyeni ile birlikte çıkacak ve sahnede Romanya Radyo Orkestrası ile birlikte 100 adet enstrüman bulunacaktır. Ayrıca dünyanın en iyi opera yıldızları olarak bilinen sanatçılar da grubun bu performansında hazır bulunacaklardır. Daha önce Rage adlı ünlü Alman heavy metal grubunun 'Lingua Mortis' adlı albümüne de katkıda bulunan Markus Stollenwerk, bu konserde orkestra şefi olarak yer alacaktır. Repertuarda Therion şarkılarının (daha önce hiç canlı çalınmamış olanlardan bazıları da ilaveli olarak) yanı sıra klasikleşmiş opera besteleri de bulunacak ve bunlar Therion stili ile çalınacaktır. Bu konser Romanyadaki İsveç Büyükelçiliğinin katkıları ile düzenlenecektir.
'Therion Goes Classic' adındaki bu konser kansere karşı müzik projesine destek amaçlı düzenlenen kampanyaların bir ayağıdır aynı zamanda. Konserden elde edilecek olan tüm gelir Romanyada kanserle savaşmak için çalışmalarını sürdüren kurumlara bağışlanacaktır."
Bu arada grup 16 Ocak 2007 tarihinde piyasaya süreceği yeni albümü "Gothic Kabbalah"ın mixing işlemlerini de sonlandırmış durumda. Albüm Nuclear Blast etiketi ile piyasaya sürülecek.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: