AJANS

The Alan Parsons Project'in arşivlik bir boxset'i çıktı.

Deli Kasap Haber Ajansı - 19 Nisan 2014

1975 yılında Alan Parsons ve Eric Woolfson tarafından kurulan İngiliz progressive rock grubu The Alan Parsons Project 1975-1987 yılları arasında müzik dünyasında bomba etkisi yaratmıştır. Elektronik müziğin temellerini atan ve müziğinde senfonik öğeler de barındıran grubun listeleri altüst eden baladları, hareketli dans parçaları ve enstrümantal parçaların yer aldığı albümlerinde genelde toplumsal konuları işlemişlerdir.

The Alan Parsons Project;'in arşivlik bir boxset'i çıktı.

 

Alan Parsons ismini ilk kez Pink Floyd'un "The Dark Side Of The Moon" albümünde kayıt yönetmeni olarak duyurmuştur ve bu çalışmasıyla Grammy adaylığına hak kazanmıştır. Sanatçının 1975 yılında Eric Woolfson ile bir araya gelerek hayata geçirdiği The Alan Parsons Project'in müzikal kariyeri boyunca yayınladığı tam 11 albümü "The Complete Albums Collection" albümünde bir araya toplandı.

 

The Alan Parsons Project'in ölümsüz albümleri, 30 yıl önce kaydedilmiş ve daha önce yayınlanmamış "The Sicilian Defence" albümü, efsane fotoğraflar ve şarkı sözlerinin yer aldığı bu çok özel koleksiyon size en yakın müzik markette.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: