AJANS

Tam 30 Yıl Sonra Yeni Bir Iggy Pop & The Stooges Albümü Geliyor!!!

Deli Kasap - 30 Aralık 2006

Iggy Pop & The Stooges 30 yıllık aradan sonra yeni bir albüm kaydetmek üzere stüdyo çalışmalarına başlamıştı.7 Ekim 2006 tarihinde Chicago'da harekete geçen orijinal Stooges kadrosu (vokalde Iggy Pop, gitarda Ron Asheton, davullarda Scott Asheton ve 1975'te hayatını kaybeden Dave Alexander'ın yerini alan bass gitarist Mike Watt) bir hafta içerisinde tam 14 şarkı kaydetmeyi başarmış.
Grubun 1969 tarihli ilk albümüne de gönderme yapan Ron Asheton şu açıklamaları yaptı: "O albüm için sadece 5 şarkı kaydetmiştik. Prodüktör John Cale ve plak şirketi 'Başka şarkılar da var, öyle değil mi' diye sorduklarında ise işin sandığımız kadar kolay olmadığını anlamış, onlara olumlu bir yanıt verip, tekrar stüdyoya dönüp birkaç saat içinde birkaç şarkı daha kaydedivermiştik. Bir günlük provadan sonra tek seferde bitirmiştik kaydı."
Yeni albüm için de şu sözlerle durumu özetliyor Ron: "Her şey eskisi gibiydi yani!"
Vokalist Iggy Pop ise 30 yıl sonra albüm kaydetmeyi öğrendiklerinden dolayı mutlu olduğunu belirtmekle yetiniyor şimdilik. Bakalım Mart 2007'de piyasaya sürülecek olan albüm ile grup ne gibi bir tepki yaratacak müzik kamuoyunda

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: