AJANS

Sonisphere Festivali'nde Sıkıntılı Anlar Yaşandı

Deli Kasap Haber Ajansı - 20 Haziran 2011

Dünyaca ünlü müzik festivali Sonipshere, dün gece Maçka Küçükçiftlik Park'da düzenlendi. Gecede dünyaca ünlü gruplar sahne aldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen  on beş bin kişinin katıldığı festivale giremeyen müzikseverler konserleri dışarıdan izlemek zorunda kaldı. 

Maçka Demokrasi Parkı'nda festivali takip etmek isteyen izleyeciler güvenlik görevlileri tarafından, parkda konseri izlemenin yasak olduğu konusunda uyarıldı. Bu uyarı üzerine  CE Doruk Güvenlik'e bağlı güvenlik görevleriyle tartışan Hazar Berk Büyüktunca, çıkan arbedede ağır bir şekilde yaralandı. İddialara göre  altı tane güvenlik görevlisi tarafından alçakça darp edilen Büyüktunca, Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan tedavi sonrasında Harbiye Polis Karakolu'na giden Büyüktunca CE Doruk Güvenlik hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sonisphere'de Güvenlik Terörü mü Yaşandı?

Delikasap olarak nedenleri ne olursa olsun bir insanı hastanelik eden güvenlik görevlilerini şiddetle kınayıp, olaya dahil olan  iki taraflada görüşüp bu olayı daha detaylı bir şekilde size aktaracağız..Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: