AJANS

Simone Simons, Epica'dan Ayrılmıyor!

Deli Kasap - 29 Kasım 2006

Temmuz ayında ülkemizde ikinci defa konuk ettiğimiz Hollandalı grup Epica'nın güzeller güzeli vokalisti Simone Simons'un, geçtiğimiz yıl vokalistleri Tarja Turunen'i gruptan ayıran Nightwish'in yeni vokalisti olarak açıklanacağı bir süredir özellikle İskandinav ülkelerinin müzikal gündemini meşgul etmekteydi.
Geçtiğimiz haftalarda Finlandiyalı haftalık dergi Katso'da yer alan bir habere göre; Nightwish grubunun lideri Tuomas Holopainen ve grubun manajeri Ewo Rytkönen, geçtiğimiz yaz Helsinki'de düzenlenen Tuska Festival'de Epica konserini izlemişler ve Epica vokalisti Simone'un performansını gayet başarılı bularak kendisini Nightwish'in yeni vokalisti olarak gruplarına dahil etmeyi istedikleri belirmişlerdi.
Bu haberin ardından Hollandalı grup Epica'nın resmi web sitesinde şu açıklamalara yer verildi: "Son birkaç aydır vokalistimiz Simone'un Epica'dan ayrılıp Nightwish'e geçeceği söylenitleri yapılmaktaydı. Bu haberin bir Fin dergisinde yer almasından sonra bize sorulan soruların da sonu kesilmeyince resmi bir açıklama yapma gereği duyduk. Simone Epica'dan ayrılmıyor ve Nightwish'le bir bağlantısı yoktur. Okuduğunuz her şeye inanmayın. Özellikle de dedikodu dergilerinde yazanlara :)"
Bu arada grup Jeroen Simons'dan boşalan yere uygun bir davulcu arayışlarını hala devam ettirmekte. Başvurular info@epica.nl adresine yapılıyor.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: