AJANS

Sepultura'nın Kurucularından Igor Cavalera Gruptan Ayrıldı!!!

Deli Kasap - 29 Haziran 2006

Sepultura'da şok gelişme! Grubun Max Cavalera ile birlikte 2 kurucusundan biri olan davulcu Igor Cavalera da ağabeyi Max'in gruptan ayrılışının üzerinden 10 yıl geçtikten sonra Sepultura'yı bıraktığını açıkladı.
Igor'un grubun resmi sitesinde de yer alan açıklamaları şu şekilde: "Bence Sepultura sona gelmiştir artık. Geçmişte yapmış olduğumuz her şeyden dolayı oldukça gurur doluyum fakat grubun şu anki hali beni bir müzisyen olarak ve grubun bir parçası olarak tatmin etmiyor, heyecanlandırmıyor. Grup ile birlikte son çıktığım turnede anladım ki benim müzikal ideallerim ile diğer grup elemanlarınınki bağdaşmıyor. Şimdiye kadar bizi destekleyen tüm dinleyicilerimize ve bugüne dek Sepultura ile birlikte çalışmış olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum."
Igor Cavalera grubun bu sene başında In Flames ile birlikte çıktığı Avrupa turnesine "ailesine ve yeni doğan çocuğuna daha çok vakit ayırmak istemesi" üzerine katılmamış, onun yerine daha önce Soulfly'da da çalmış olan Roy Mayorga turnede Sepultura ile birlikte yer almıştı. Turnenin sonlarına doğru ise Roy Mayorga'nın Sepultura ile birlikte değil de, yeni albüm kayıtlarında da yer aldığı Stone Sour ile yola devam etmek istemesi üzerine Sepultura; Udora grubunun eski davulcusu Jean Dolabella ile anlaşmıştı.
Grubun geri kalan elemanları tarafından yine resmi sitede açıklanan haber de ise "Sepultura'nın yola ne olursa olsun devam edeceği ve yeni planlarının Güney Amerika turnesi olduğu" bildirildi.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: