AJANS

Sepultura İsim Mi Değiştiriyor

Deli Kasap - 29 Eylül 2006

Sepultura halen devam etmekte olan turnenin ertesinde isim değiştiriyor! Yerel bir Brezilya gazetesiyle yapılan röportajda, şu anki Sepultura elemanlarının bu turneden sonra Sepultura ismiyle devam etmeme konusunda grubu kısa süre önce terkeden davulcu Igor Cavalera ile anlaştıkları kaydedildi. Sepultura ismi, grubun son çıkan "Dante XXI" albümünün turnesinin sonuna dek şu anki kadro tarafından kullanılabilecek. Bu habere rağmen, aynı makalede, grubun bass gitaristi Paulo Xisto Pinto Jr. bu tarz bir anlaşma yapıldığı haberlerini yalanlıyor.
Haziran ayında, Blabbermouth.net adlı internet'in en popüler rock/metal haber portalında yayınlanan röportajında kendisine yöneltilen "Cavalera kardeşler olmadan Sepultura sence aynı isimle devam etmeli mi" sorusuna, o zamanlar gruptan henüz ayrılmış olan davulcu Igor, "Grubun varolması ya da aynı isimle devam edip etmemesi konusunda bir fikir belirtemem, ne de olsa artık o grupta çalmıyorum" diye cevap vermiş ve "Gruptan atılmış olsam ya da kavgalı falan ayrılmış olsak fikrim muhtemelen daha farklı olurdu ancak, olayların şu anki gelişim sürecinde bence hala kadroda olan elemanlar bu konuda gerekli kararı vermeliler" diye de eklemişti. Aynı röportajda Igor'a "Peki başka bir davulcuyla yeni bir albüm kaydetme aşamasına gelseler eski grubuna engel olur musun" diye sorulan soruya Igor'un cevabı gayet netti, "Asla öyle bir şey yapmam."
Sepultura, yeni davulcusuyla ilk konserini 5 Ağustos 2006'da, Rio de Janerio'da bulunan Circo Voador adlı konser salonunda verdi.
Igor sene başında, yeni eşi ve yeni doğan oğluyla vakit geçirmek için Sepultura'dan geçici bir süre ayrıldığını açıklamış, bunun üzerine grubun In Flames ile çıktığı Avrupa turnesinde bir dönem eski Sepultura frontman'i Max Cavalera'nın, Sepultura sonrası kurduğu Soulfly'da baget sallayan Roy Mayorga, Igor'un yerine çalmıştı.
Igor, Sepultura'yı terkeden ikinci Cavalera ailesi üyesi. Igor'dan önce, grubu beraber kurduğu abisi Max, 1996 yılında Sepultura elemanları menajerleri -aynı zamanda Max'in eşi- Gloria'nın işine son vermeye karar verdiklerinde gruptan ayrılmış ve Soulfly'ı kurmuştu.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: