AJANS

Saygın Müzisyen GÜR AKAD Üretime Devam Ediyor

Deli Kasap Haber Ajansı - 24 Ekim 2011

Prodüktörlüğünü Ali Kerrar Akıncı'nın yapmakta olduğu albümün ilk single'ı "SALAK"ın kayıtları Ütopya Müzik Stüdyolarında tamamlandı. "SALAK" isimli single'ın tüm dünyadaki sitelerden aynı anda satışa sunulacağını belirtiliyor. Bunun yanı sıra single fiziki olarak da 222 adet cd formatında yapacak oldukları lansman konserinde ücretsiz olarak ve imzalı bir şekilde dağıtılacak.

Saygın Müzisyen GÜR AKAD Üretime Devam Ediyor

GÜR AKAD KİMDİR?

Gür AKAD İstanbul'da doğdu. Pikapta Beatles, YES ve Pink Floyd'un çalındığı bir evde büyüdü. O dönem müzisyen olan abisinin etkisiyle önce akustik gitara yöneldi. 1980'lerde ise elektro gitar çalmaya başladı. 1960'lar ve 70'ler Amerikan ve İngiliz rock'undan, özellikle de solo gitarcılardan etkilendi. İlk elektro gitarını alışını şöyle anlatır: "David Gilmour'un (Pink Floyd) bir gitarı vardı. Dergilerden filan bakardık, bir Fender Stratocaster. Rahmetli Barış abiden (Manço) bir tane bulduk. Nefis bir alet, '66 model. Onu almıştım; ilk gitarım odur."

İlk kurduğu grup olan KLİPS ile 1986 yılında Eurovision Türkiye elemelerini kazanarak yurtdışında Türkiye'yi temsil etti. 1990'da da ikinci kez Roma'da Türkiye'yi temsil etti. Uzun yıllardır müzikle içice olan Gür AKAD, bu süre içinde Barış Manço, Sezen Aksu, İlhan İrem, Ajda Pekkan, Erkin Koray, Tarkan, Egoist, Grup Destan, Özlem Tekin, Sertab Erener ve daha bir çok sanatçıya vokal yapıp gitar çaldı. Kiminle çalarsa çalsın, hep ruhundaki rock sound'unu dışa vurdu. Kendine özgü gitar tekniğiyle pek çok genç müzisyene ilham kaynağı oldu. Popüler müzik piyasasının "nöbetçi gitaristi" olarak anılan AKAD, eşlikçilikte cömert, kendi bestelerinden oluşan albümünü yayınlamakta ise hep cimri davrandı. Elinizde tuttuğunuz bu single'ın, bundan sonra kaydedilecek diğer albümlerine bir giriş niteliğinde olduğunu söylemekte fayda var.

Türkiye'nin sayılı solo gitaristleri arasında yer alan Gür AKAD, hala kendi grubuyla çalmaya ve söylemeye devam ediyor. Müzikte hep elektrogitar, davul, bas ve klavye sound'unu seviyor ve duyurmak istiyor. Gür AKAD ın her hafta Perşembe geceleri İstanbul Kadıköy'de sergilediği performansları 70'ler ve 80'ler rock'unu sevenler tarafından hayranlıkla izleniyor.

Yapım/Production: Ütopya Müzik Yapım Ayhan Orhuntaş

Prodüktör/Producer: Ali Kerrar Akıncı

İdari Prodüktör : Executive Producer: Ali Kerrar Akıncı

Stüdyo/Studio : Ütopya Stüdyoları

Kayıt Mühendisi/Record Engineer: Bülent Kayran

Mix: Erkan Akpınar

Mastering: Erkan Akpınar

Grafik Tasarım/Graphic Design:

PRODUCED BY ALİ KERRAR AKINCI

2011 ÜTOPYA MÜZİK

ÜTOPYA MÜZİK

 

  Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: