AJANS

Savaşa Karşı Barışarock 2006

Deli Kasap - 29 Haziran 2006

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonunca düzenlenen 'Barışarock 2006 Karşı Festival', 26-27 Ağustos tarihleri arasında Sarıyer'de yapılacak.

Festival, bu yıl Bulutsuzluk Özlemi, Kurtalan Ekspres, mor ve ötesi, Moğollar, Aylin Aslım ve Demir Demirkan'ın da aralarında bulunduğu 20 sanatçı ve müzik grubunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Festival'in tanıtımına ilişkin Tertip Komitesi adına Galatasaray Lisesi önünde bir açıklama yapan Burçak Belli, bu yıl 4'üncü kez yapılacak etkinliğin, 26-27 Ağustos tarihlerinde geçen yıllarda olduğu gibi Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı'nda gerçekleştirileceğini söyledi.
"Barışarock"ın savaş karşıtı bir rock festivali olduğunu hatırlatan Belli, organizasyonun ücretsiz olduğunu bildirdi.
Belli, festivalde konserlerin yanı sıra tiyatro, film, kısa film, belgesel gösterimleri ve çeşitli konularda söyleşilerin de yapılacağını sözlerine ekledi.
Etkinlikte sahne alacak gruplardan Moğollar'ın üyesi Taner Öngör de 37 yıllık müzisyen olduğunu ve 3 yıldır da gönüllü olarak Barışarock Festivali'ne katıldığını belirtti.
Bu festivalin herhangi bir sponsorunun olmadığını, gönüllülerin bir araya gelerek yapıldığını anlatan Öngör, geçen yıl festivale 30 bin gencin katıldığını ve çadır kuran bu gençlerin 2 gün boyunca müzik dinlediğini söyledi ekledi "Hem eğleniyoruz, hem savaşa karşı sesimizi yükseltiyoruz".
Üzerlerinde "Barış" yazılı bayraklar taşıyan grup, "Hayat sokakta, sokağa çıksana" diyerek slogan attı.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: