AJANS

Roger Waters Yaş Aldıkça Çıtırlaşıyor

Deli Kasap Haber Ajansı - 5 Ocak 2013

The Wall turnesi ile tüm dünyada konserler vermeye devam eden, hatta 3 Ağustos'ta İTÜ Stadyumunda yurdumuz sevenleri ile buluşacak olan Roger Waters, turneden arta kalan zamanlarında yeni bir albüm hazırlamak istediğini belirtti.

"Heartland" adı verilecek olan bu albümde Waters, aşırı dinciliği inceleyecek. Genç yaşlarındaki Kemal Sunalvariliğini yıllar içerisindeki evrimiyle adeta bir Richard Gere, hanidiyse bir George Clooney yakışıklılığına dönüştüren Waters abimiz, Rolling Stone'a şunları şöylemiş:

"Heartland fikri, 15 sene, belki daha önce bir film için yazdığım bir şarkıdan ortaya çıkmıştı. Micheal isimli, bir meleği anlatan gerçekten çok kötü bir film için yazdığım bir şarkıdan..."

Yeni bir şarkı üzerinde çalıştığını söyleyen Waters, şarkının isminin daha belli olmadığını, ancak ilk cümlesinin "Eğer ben Tanrı olsaydım..." olduğunu söylüyor. Yeni bir albüm yapma konusunda kesin kararının olduğunu söyleyerek bu yeni şarkının bu şansı ona verebileceğini dile getiren Waters'a göre aşırı dincilik, hayatımızın büyük bir kısmında var olan kötü huylu bir ur gibi...

Şeytanın avukatının kulağımıza fısıldadığı "Toplumsal konularda gösterdiğin duyarlılığı, tanesi 350 TL olan konser biletlerinde gösterseydin de, dünya gözüyle seni rahat rahat izleyebilseydik Roger Abi" cümlesini duymazdan gelmeye çalışıyor ve yeni albümü merakla bekliyoruz...

Roger Waters Yaş Aldıkça ÇıtırlaşıyorYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: