AJANS

Roger Waters, SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN!

Deli Kasap Haber Ajansı - 2 Mart 2012

Müzik sadece müzik değildir, rock ise hiçbir zaman "müzik işte" basit kalıbına sığmamıştır. DeliKasap 1980'lerin sonundan günümüze işte bu devrimci rock duruşu mirasının Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa'daki yaşayan ilk, tek ve son temsilcisidir. Abarttığımızı düşünenlere hodri meydan diyoruz; heavy-metalin yanına emperyalizm karşıtlığını, punkrock'ın berisine sosyalizm savunusunu klasik rock'ın önüne Charles Darwin'i koyan başka mecra daha varsa azı dişlerimizi kırmaya hazırız!

İşte bu gururla, deli kasap Yaşar Kemal Özel Koleksiyon baskımızın kapağını süsleyen büyük müzisyen Roger Waters'ın emperyalizmi lanetleyen duruşunu selamlamak da boynumuzun borcu oluyor;

Roger Waters; SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN!

Roger Waters, SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN!

(Bir televizyon kanalına konuk olan sanatçı, İngiltere'nin geçmişinde ve günümüzde devam eden emperyalist varlığından bir İlgiliz olarak utandığını açıkladı. Latin Amerika'daki devrimcilerin öldürülmesinde emperyalistlerin suçunun olduğunu söyleyen Waters, günümüzde de pek birşeyin değişmediğini, İngiltere'nin emperyalist müdahalelere devam etmesinden rahatsız olduğunu bildirdi.)Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: