AJANS

Rammstein Gitaristi Emigrate Adlı Yeni Projesini Tanıttı

Deli Kasap - 29 Eylül 2006

Rammstein gitaristi Richard Z. Kruspe, Emigrate adlı yeni projesinin ilk kaydını yayınladı. "Wake up" adlı şarkı http://www.pilgrim-management.de/Emigrate/ adresinden dinlenebilir. Eğer Emigrate grubunun internet ortamındaki haber postalarına üye olursanız (http://www.pilgrim-management.de/Newsletter) şarkının tamamını indirme hakkına sahip olabilirsiniz.
Bu arada önceden de duyurulduğu gibi Rammstein "Völkerball" adlı DVD'lerini Noel'den önce yayınlayacak. Grubun menajeri tarafından yapılan açıklamaya göre DVD'de süresi üç saati bulan ve Fransa, Japonya, İngiltere ve Rusya'da kaydedilmiş canlı performans görüntüleri bulunacak. Ayrıca 75 dakikalık canlı konser kayıtlarının dinlenebileceği CD de sete dahil olacak. Ayrıca sınırlı bir sayıda yayınlanacak olan özel versiyondaysa toplam süresi 90 dakikayı bulacak olan iki adet belgesel bulunacak. Böylece özel versiyon, üç disklik bir set halinde piyasaya sürülmüş olacak.
Rammstein'ın son albümü "Rosenrot" geçtiğimiz yılın Ekim ayında Almanya'da iki haftada 200.000'i aşkın kopya satarak altın plak almıştı. Albüm uzun süren bir bekleyiş ertesi 28 Mart 2006'da A.B.D.'de de piyasaya sürülmüştü. Ayrıca; Avusturya, Finlandiya ve Almanya'da albüm satış listelerinin zirvesine oturmuştu "Rosenrot". İsveç ve Danimarka listelerine 2 numaradan, Danimarka listesine 4 numaradan, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti'ndeyse 5 numaradan girmişti. Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre'de de altın plak kazanmıştı.
Rammstein'ın "Mein Teil" adlı şarkısı, Şubat ayında Los Angeles'ta düzenlenen, 48. Grammy ödüllerinde "En İyi Metal Performansı" dalında da ödüle aday gösterilmişti.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: