AJANS

Punk Rock'ın Alameti Farikası "Son Ramone" İSTANBUL'DA!

Deli Kasap Haber Ajansı - 29 Mart 2012

Bütün grupların bitmek bilmez uzunlukta şarkılar yaptığı dönemde New York'tan çıkan bir grup 2-3 akorlu kısa şarkılarla dünya Rock sahnesini sarstı.

Punk Rock'ın Alameti Farikası

Sex Pistols, The Clash gibi Punk Rock ortamının hatırı sayılır grupları onlardan sonra çıktı.

Metallica, Green Day, Offspring, Pearl Jam, U2, Kiss, Marilyn Manson, Garbage, Red Hot Chili Peppers ve birçok ünlü grup onların şarkılarını yorumladı.

Logoları dünyanın en çok satılan t-shirtlerinden biri oldu.

Bütün bunların hepsini yapan grup RAMONES 1996 yılında dağılmıştı. Üyeleri solo çalışmalar yaparken sırasıyla Joey Ramone (vokal), Dee Dee Ramone (bas) ve Johnny Ramone (gitar) aramızdan ayrılınca grubun hayatta kalan en uzun süreli davulcusu Marky Ramone grubun hatırasını yaşatmak için MARKY RAMONE'S BLITZKRIEG grubu ile turlamaya ve şarkılar yayınlamaya başladı.

Kadrosunda bir dönem MISFITS'in solisti olan Michale Graves'in de olduğu MARKY RAMONE'S BLITZKRIEG Nisan ayında çıkacağı Doğu Avrupa Turnesi kapsamında İstanbul'da Roxy'de sahne alacak.

14 Nisan 2012 Cumartesi gecesi Tuborg Gold'un sponsorluğunda Roxy'de gerçekleşecek olan MARKY RAMONE'S BLITZKRIEG konseri aramızdan ayrılışının 11. yılına denk gelmesi yüzünden RAMONES solisti Joey Ramone anı gecesi şeklinde gerçekleşecek.

MARKY RAMONE'S BLITZKRIEG'in 30'dan fazla RAMONES klasiğini sahnede çalacağı konserde grubun solisti Michael Graves eski grubu MISFITS'ten de şarkılar söyleyecek.

Blitzkrieg Bop, Judy Is A Punk, Poison Heart, I Wana Be Sedated, Do You Remember Rock'n'Roll Radio, Sheena Is A Punk Rocker ve daha birçok RAMONES klasiğini canlı icra edilecek.

İstanbul'un köklü mekanlarından Roxy'de gerçekleşecek olan MARKY RAMONE'S BLITZKRIEG konserinin biletleri 40 TL olarak belirlendi. Biletler Biletix ile Troya Tur (Beşiktaş), Mephisto (Taksim), Hammer Müzik (Kadıköy) ve Zero Müzik (Kadıköy)'ten temin edilebilir.

Konser öncesi warm up GÖKHAN TUNÇİŞLER'den (ex-RASHIT)

Hey Ho! Let's Go!
------------------------------

http://www.markyramone.com 

Punk Rock'ın Alameti FarikasıYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: