AJANS

Pinhâni'nin İnandığı Masallar karaplak oldu

Deli Kasap Haber Ajansı - 8 Ekim 2015

Nev'i şahsına münhasır poprock gruplarımızdan Pinhâni‘nin ilk albümü “İnandığın Masallar”, Rainbow45 Records / Piccatura Müzik lisansıyla ve EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla ilk kez plak formatında dinleyicilerle buluşuyor.

Pinhani'nin İnandığı Masallar karaplak oldu

Açılır kapaklı ve 180 gr. ağırlığında, yeniden mastering yapılarak üretilen LP albümde toplam 10 şarkı yer alıyor.
“İnandığın Masallar” 2006 yılında sessiz sedasız yayınlanmasının akabinde kısa zamanda dinleyiciye ulaşmayı başarmış ve grup ,özellikle ‘Hele Bi’ Gel’ şarkısıyla büyük bir çıkış yakalamıştı. Ayrıca albüm, o yıl pek çok eleştirmen tarafından ‘son 10 yılın en iyi albümleri’ arasında gösterilmiş ve ‘Unutuldular’ ‘İstanbul’da’, ‘Beni Al’, ‘Seni Bana Anlatırlar’, ‘Dön Bak Dünyaya’, ve ‘Gözler Anlatır’ gibi, barındırdığı diğer hit şarkılarla yıllar boyu dinlenilecek klasik bir albüm olarak kabul edilmişti. Amatör müzisyenlere deneyimli abilerinin desteğiyle kaydedilmiş bir albümdü “İnandığın Masallar”… Dolayısıyla grubun ilk albümü olmasından kaynaklanan heyecanı da, profesyonel desteğin getirdiği olgunluğu da barındırıyordu.

Söz ve müzikleri gurubun kurucusu ve solisti Sinan Kaynakcı' ya ait 10 şarkı, grubun daha önce kaydettiği demolar ışığında Akın Eldes tarafından düzenlenip , rahmetli Tanju Duru' nun stüdyosu Duru Kayıt’da yaklaşık 9 aylık bir çalışmayla kaydedildi ve 2006 yılının Nisan ayında yayımlandı. Bu albümde halen bazı konserlerde gruba destek veren tanınmış ve başarılı müzisyenler Akın Eldes (gitar) ve Cem Aksel (davul) tüm şarkılarda gruba eşlik etmişti.

Pinhâni, Sinan Kaynakcı, Selim Aydın, Hami Ünlü ve Zeynep Eylül Üçer'den oluşan kadrosuyla albümün çıkışıyla birlikte yollara düşüp, karış karış Türkiye’yi dolaşarak komserlerle ününü pekiştirdi. Konserlerin ardından yaptığı dizi film müzikleriyle Türkiye çapında sevilen Pinhâni, son 10 yılın en çok konser veren bir kaç grubundan biri oldu.

180 gr. ağırlığında vinyl ve açılır- kapaklı olarak piyasaya sunulan plak , Avrupa’da da satışa sunuluyor. Plak, bu hafta itibarıyla EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’un seçkin plak dükkanlarında ve http://www.rainbow45records.com web sitesinde satışta! 

Pinhani'nin İnandığı Masallar karaplak olduYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: