AJANS

Pennsylvania'dan Gelen Fırtına, Halestorm

Deli Kasap Haber Ajansı - 23 Ekim 2012

Fethullah (Alla Allah) Gülen'in hemşehrisi bir grupla karşı karşıyayız, zira Fetho (büyük alim, ombudsman, kör imam, tahtalı köy) dedenin merkez üssü olan Pennsylvania'dan çıkan Halestorm, ilk olarak 2005 yılında yayınladığı "One and Done" EP'si ile macerasına başlıyor. Elizabeth 'Lzzy' Hale ve Arejay Hale kardeşler tarafından kurulan grup, kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini 2009'da Atlantic Records etiketi ile çıkartırken ikinci ve en son albümleri olan 'The Strange Case of..."u ise bu senenin Nisan ayında çıkarttı.

PENNSYLVANIA'DAN GELEN FIRTINA, HALESTROM

Gitar ve vokallerini yırtıcı ablamız Lzzy'nin yaptığı grupta, davullar kardeş Arejay Hale, solo gitar Joe Hottinger ve bas gitar Josh Smith tarafından icra ediliyor. Joan Jett ile büyümüş bir bir nesil için ilaç gibi gelecek olan Halestorm, yılda 260 konser vermekteymiş.
Arıza-histerik kadın imgesi üzerine kurulu dandik rock müzik örneklerinin arttığı bu günlerde yırtıcı vokalleri, sert soundu ile Halestorm, her ne kadar temel olarak kırılan bir kalpten sonra Lzzy'nin gidip kafa göz kırma maceralarını anlatan şarkı sözlerine sahip olsa da (te Allahım bu kadın milleti..), Fethullah (Alla Allah) Gülen'i bağrına basan memleket için onur kaynağı denilebilir. Fethullah. Fetho. Fettoş. Din tüccarı.


(DK Haber Ajansı)
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: