AJANS

Patron Türkiye'ye mi Geliyor?

Deli Kasap Haber Ajansı - 13 Ağustos 2012

Patron Türkiye'ye mi Geliyor?

Rock müziğinin 'Patron' lakaplı üstadı Bruce Springsteen'in ülkemizde konser vereceğine dair söylentiler bir süredir ortalıkta dolanmaktaydı. Akşam gazetesinden Nilay Örnek'in haberine göre Patron önümüzdeki sene Mayıs ayında konser vermek üzere ülkemize geliyor. İlgili haber metni aşağıdadır:

AKŞAM Kitap'ın, Sevin Okyay'ın yazısını tanıtırken kullandığı manşet sözüydü 'Ne Amerikan rüyaları gördük zaten yoktular'! Amerikan rüyası çok insanı 'uykusuz' bıraktı. Ve bir emekçi çocuğu, eşsiz müzisyen, 'patron' lakaplı Bruce Springsteen de 70'lerden bu yana Amerikan rüyası gerçekleşmeyen insanların, işçi sınıfının öykülerini taşıdı şarkılarına.

"Evet oto yıkamada çalışıyorum / Bir dolar ve bir sent için / Ve bayım patronumdan nefret ediyorum / Oto yıkamada ömrümü tüketiyorum / Su şişemi ve havlumu alıyorum / Mercedes, Volkswagen birer birer yıkıyorum / hepsini yıkıyorum ve hiçbirini sevmiyorum" diyordu mesela… Müziğiyle, tavrıyla, duruşuyla bambaşka bir adam. Onu Kanada'da izleyen müzisyen bir arkadaşımın deyimiyle "Ölmeden konseri görülmesi gereken" efsaneler arasında… Bu yaz Avrupa turnesinde olması beni de heveslendirdi; orada bilet, burada kalacak yer derken gidemedim. Ama bir organizatör arkadaşımdan öğrendim ki 'patron' Türkiye'ye geliyor.

'Getiren organizasyonun ismi' benden saklandı ama zaman belli: 2013 Mayıs.

Gazeteci-yazar arkadaşımız, üstadın büyük hayranı Ahmet Tulgar'ın Bruce Springsteen'in İstanbul rehberi olmasını diliyor, "Bir de Tom Waits gelse artık ölsem de gam yemem" notumu düşüyorum.

DKHAYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: