AJANS

Norveç'in Yağız Delikanlıları Enslaved'in, Yeni Albüm Detayları

Deli Kasap - 16 Temmuz 2010

Norveç'ten babam çıksa dinlerim diyenler, müjdeler olsun. Norveç'li babalardan, Enslaved'in albümüne kısa bir süre kaldı. Detaylar şöyle:

Enslaved yeni albüm ismini ''Axioma Ethica Odini'' olarak açıkladı. Enslaved'in 11. stüdyo albümü olacak ''Axioma Ethica Odini'', Avrupa'da 27 Eylül'de, Amerikada 28 Eylül'de yayınlanacak.

Albüm Norveç , Bergen kentinde ''Duper'', ''Earshot'' ve ''Peersonal Sound'' şeklinde 3 farklı stüdyoda kaydedildi. Earshot stüdyosu Enslaved'in klavyecisi Herband Larsen ve gitaristi Ice Dale'e ait olmakla beraber, ritim gitaristi Ivar Bjørnson da Peersonal Sound stüdyosunun sahipliğini yapıyor. Grubun bir önceki albümü olan "Vertebrae", yayınlandığı ilk hafta içinde Kuzey Amerika'da 1.100 tane kopya satan ve Billboard Hard Music listesinde 11. sırayı, Heatseekers listesinde 49. sırayı almıştı. "Vertebrae" albümü grubun kökeni Noveç'in resmi listesinde 20. sıraya geldi ve Norveç Müzik Ödüllerinde birbiri ardına gelen 3 ödül aldı. Ayrıca "Vertebrae" Terrorizer dergisinin 2008'deki imrenilen ödülü "Yılın Albümü"nün sahibi olmuştu.

 

Norveç'in Yağız Delikanlıları Enslaved'in Albüm DetaylarıYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: