AJANS

Moribund Oblivion Fırtına gibi esecek, şimşek gibi çakacak!

Deli Kasap Haber Ajansı - 29 Haziran 2011

MO, Türkiye metal cemaati arasında hem en nefret edilen, hem de aynı oranda takipçisi bulunan egzantirik, enteresan tavırlı gruplardan biridir. Türkiye metalinde pek az gruba nasib olacak raddede eleştirilen, dalga geçilen ama aynı zamanda da çok sevilen, cidden bizim de çok anlayamadığımız bir fanlarla iletişim biçimi olan ve fakat her halükarda saygı duymaktan da kendimizi alamadığımız tuhaf adamlardan mürekkep bir topluluktur Moribund Oblivion.

Moribund Oblivion Fırtına gibi esecek, şimşek gibi çakacak!

Şimdi de yine özellikle pure black metal fanatiklerini kızdıracak bir şekilde black heavy metale KIZIL DEVRİM yapıverdiler! Hayır, elbette ki marksist leninist falan değiller ve fakat bir hayli muhafazakar addedilebilecek black metal janrına kırmızı gömlek giydirmek de gayet cesurca bir girişim takdir edersiniz ki...

Fotoğraftaki haşin delikanlı ise genç kızların sevgilisi, grubun yeni bassçısı Serdal Semen. Türk-Bosna black metal soundu iddiasındaki bir gruba gerçek bir yiğido; 'Sivas Kaplanı Serdal'ın monte edilmesi bizce şık bir hareket olmuş. Fısıltı gazetesinde "Serdal bas gitar çalmayı bilmeden nasıl gruba girer lan" şeklinde spekülatif dedikodular dönse de grubun yolundan geri dönmesi sözkonusu bile değil çünkü bas gitarist Serdal Semen deli kasap mikrofonuna demecini verirken coşkulu: "Kanka, bir öfkeye mahkum ettik herşeyi, bir yemin ettim ki, dönemem!"

Yeni Albümleri Manevi'yi fırına veren gruba başarılar diliyoruz...Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: