AJANS

Metallica Yeni Albümünü Rick Rubin İle Kaydediyor!

Deli Kasap - 27 Şubat 2006
1990 yılından beri birlikte çalıştıkları Bob Rock'ın ardından Metallica, 16 yıl sonra ilk defa yeni bir prodüktör ile yeni albüm çalışmalarını sürdürüyor. üstelik bu isim dünyanın en çok kazanan ve en iyi prodüktörü olarak bilinen Rick Rubin!
Grubun resmi web sitesi metallica.com da yer alan açıklamada Rick Rubin ile sürdürülen görüşmelerin Ocak ayı sonlarında tamamlandığı ve Şubat ayı başından itibaren de Rick Rubin'in grubun kayıtlar için çalıştığı stüdyoda elemanlarla birlikte olduğu belirtildi. Rick Rubin daha önce Slayer, System Of A Down, Audioslave, Slipknot gibi gruplarla çalışmıştı. Rick Rubin ayrıca; Metallica ile birlikte bu sene çıkması planlanan yeni Linkin Park albümü, yeni Red Hot Chili Peppers albümü ve Slipknot'dan perküsyoncu Shawn'ın yan proje grubu To My Suprise'ın albümlerinde de prodüktörlük yapacak.

Bu arada grup adına bir açıklama yapan Lars Ulrich, Bob Rock'ın her zaman Metallica ailesinin bir parçası olacağını ve kendisinin her zaman Metallica'nın prodüktörü olarak kalacağını belirtti. Rick Rubin ile olan çalışmaların ise sadece bu albümle sınırlı olabileceği de gelen bilgiler arasında. öte yandan Bob Rock'ın ise Motley Crue'nun yeni albümünde prodüktörlük yapacağı açıklandı. Bilindiği üzere Bob Rock Metallica tarafından keşfedilmeden önce Motley Crue ve Bon Jovi ile çalışmıştı.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: