AJANS

Metalciye Ev Yok (Yobaz Heryerde Yobaz)!

Deli Kasap Haber Ajansı - 3 Ağustos 2012

Metalci dediler, ev vermediler...

Toronto'da gerçekleşen olayda ev sahibesi, kocanın bir heavy metal grubunda çaldığını öğrenince çifte evi vermekten vazgeçti.

Mike ve Lara Crossley, öncesinde sözlü olarak anlaşmalarına rağmen, ev sahibinin internetten Mike Crossley'i araştırması ve Vilipend grubunda bass gitar çaldığını öğrenmesi sonucunda reddedildiler. Gönderdiği bir e-postada ev sahibi şunları söylüyor:

"Geçen gece size evi vermeye razıydık, ancak Vilipend grubunu keşfetmemiz bizi endişelendirdi. Bu müziğin içerdiği enerji bizi rahatsız ediyor."

Mike Crossley ilk başta sevdiği müziği ev sahibine söylediği için dürüst davrandığını düşündüğünü, ancak bu kadar kötü şekilde bir değerlendirmeye maruz kalmayı beklemediğini söylüyor.

"Olay sadece yirmili yaşlarındaki bir çiftin düzgün bir apartmana yerleşememesi değil; eşim ve ben çift maaşlı, beyaz-orta sınıf, heteroseksüel bir çift olmamak ile suçlanıp, ayrımcılığa da uğrayabilirdik. Bu 'avantajlara' sahip olmayan birisinin yaşadığı zorlukları düşünsenize... Anlamadığımız şeylerden korkuyoruz; dünya dar görüşlü insanlarla dolu."

Ah be canım Mike; yine Toronto'da yaşadığın için şanslısın, sana orada belki ev vermiyorlar ama burada, caaanım Türkiyemde, uzun saçlı olduğu için bıçaklanan genci, Alevi olduğu için evi taşlanan aileyi, ramazanda oruç tutmadığı için bıçaklanan öğrenciyi, düşüncelerinden dolayı hapis yatan binleri düşündüğümüzde yüzümüzde çarpık bir gülümseme peydah oluveriyor ve senin ve sevgili eşinin gözlerinizden öpmekten başka bir şey diyemiyoruz!!!

Metalciye Ev Yok (Yobaz Heryerde Yobaz)!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: