AJANS

Metalcinin Seyahat Rehberi

Atilla Görk - 2 Haziran 2010

Bu web sitesi çok gezenlerin ilgisini çekebilir. Bir ülkeye ilk defa gittiğinizde en iyi metal mekanını nerede bulabilirim diye hiç aranmadınız mı? Bazan bulduğunuz yerlerin nasıl fos çıktığını da hatırlıyor olabilirsiniz. Ben hatırlıyorum şahsen. En damardan death metal çalar denen mekanda Bon Jovi dinleyerek biramı içtiğim oldu vaktiyle.
METAL TRAVEL GUIDE adıyla hizmet sunmakta olan web sitesi katılımcılarının katkılarıyla dünya çapında statik değil, "yaşayan" bir veri tabanı oluşturmayı hedefliyor. Bunu başabilmek için de metale gönül vermiş üyelere gereksinimi var. 
http://www.metaltravelguide.com/ adresinden ulaşıp "Metal Locations"  linkine tıkladığınızda karşınıza önce kıta seçenekleri çıkıyor. BUradan ülkerlere ve şehirlere geçilebiliyor.  Açıkça belli ki bu haliyle bu veri tabanı yeterli değil. Bu sitenin de gidilecek yerler konusunda beni yanılttığı oldu. Eski bilgilerin güncellenmesi ve 3 yıl önce "cevval" metal çaldığı söylenen mekanın, artık tekno çaldığı bu siteden bildirilebilmeli. 
Baş tacımız dorock hakkında da yorumların olduğu bu siteye destek verelim, üye olalım, koruyalım, öpelim, okşayalım, ancak fazla ileri gitmeyelim. Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: