AJANS

Messiah Marcolin'in, Candlemass'tan Ayrıldığı Açıklandı!

Deli Kasap - 29 Ekim 2006

Doom metalin efsanevi grubu İsveçli Candlemass, resmi internet sitelerinden açıkladıkları haberde vokalist Messiah Marcolin'in gruptan ayrıldığını açıkladı:
"Spekülasyonları duymuşsunuzdur ve bizi üzen bu olayı artık açıklamanın zamanı geldi. Problemi defalarca çözmeye çalıştıysak da, Messiah'ı ikna edemedik ve dolayısıyla yeni Candlemass albümünden itibaren kendisi grupta olmayacak. Bu durumdan dolayı üzüntümüzü bildiririz."
Açıklamanın devamında grubun yeniden biraraya geldiği zamandan itibaren yaşanan bazı sorunlar yüzeysel olarak anlatılmış ve grubun bundan sonra yoluna Mr. Marcolin olmadan devam edeceği bildirilmiş.
Grup yeni albüm üzerinde çalışmalara devam ediyor. Şarkıların bir kısmı prodüktör Andy Sneap tarafından Stockholm'deki Polar Stüdyoları'nda hazırlanmış durumda. Albümde 9 ya da 10 şarkı olması bekleniyor. Henüz yeni vokalistin kim olacağı açıklanmadı.
Öte yandan GMR Music, grubun 1992 çıkışlı "Chapter VI" ve 1998 çıkışlı "Dactylis Glomerata" albümlerini yeniden basacağını açıkladı. Bu yeni basım versiyonlar remastered kayıtlı olacak ve çift cd olarak staışa sunulacak.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: