AJANS

Meşhur Rock Yıldızları Dave Mustaine'e Ana Avrat Sövme Yarışında

Deli Kasap Haber Ajansı - 26 Ağustos 2012

Heavy Metal aleminin en kafasıkarışık yıldızı kim deseler hiç kuşkusuz çoğu kişi Dave Mustaine'i işaret edecektir. Değil mi ki kâh anarşist, kâh militarist, bazen anti-militarist, bazen de tam takır kapitalist sanatçımız, kafa karışıklığı konusunda Zaman gazetesi, Akit ve Taraf'ı dahi geride bırakmış durumda. Diyeceksiniz ki o kadar eroini damarına sen enjekte etsen senin de g.tün başın ayrı oynar ve fakat yanıtımız kesindir: Eşşeği S.ken Osuruğuna Katlanır!

Mevzuya gelince; son dönemlerde vatansever, muhafazakar rocker  olarak takılmaya karar veren Dave Mustaine, meslekdaşlarına dahi artık illlallah dedirtmeye başladı.

Sanatçının Aurora'daki sinema katliamının ve Sikh Tapınağı'ndaki saldırıların ardında silah kullanımını yasaklamaya çalışan Obama hükumetinin olduğunu açıklaması şirazeyi kaçırdı yorumlarına yol açtı.

Bu "eylemi" hükumetin tezgahladığını ve bunu da silah yasağını geçirmek üzere yaptıklarını açıklayan Mustaine'e rock camiasından gelen tepki büyüyor. Mustaine'e göre Amerika gitgide bir Nazi Amerika'ya dönüşüyor (Yine kafası karışık bir açıklama, evet haklı ama gerekçelendirme kolpa).

Son dönemdeki beyaz Amerika'lı açıklamaları ile ardı ardına saçmalayan Mustaine için rock camiası adeta el ele vererek sanatçıya sinkaflı küfürler saydırıyor, bazılarını sizin için derledik:

"Dave Mustaine, tam bir s.kik b.züksün. Saldırılarda hayatını kaybeden insanlarda açılan yaraları tahmin bile edemiyorum. Her bir aileye ve tüm ülkeye özür borçlusun." (Nikki Sixx - Mötley Crue)

"Ağzından çıkanı kulağının duyması için tekrardan uyuşturucuya başlaması gerektiğini düşünüyorum. Konuşma özgürlüğü varsa çeneni kapama diye de bir şey var." (Chuck Billy - Testament)

"Saldırının kurbanlarına ve onların ailelerinin yüzüne -Bunu size Obama yaptı- derken Mustaine'nin suratını görmek isterdim. Aslında, git de bunu boğazından ve karnından kurşun yiyen ve saldırıda 6 yaşındaki kızını kaybeden genç kadına söyle. Binlerce insan gibi ben de Mustaine'nin çenesini kapamasını isteyenlerden birisiyim." (Jeremy Wagner - Broken Hope)

"Kapa şu s.ktiğimin çenesini Dave..." (Oderus Urungus - GWAR)

Meşhur Rock Yıldızları Dave Mustaine'e Ana Avrat Sövme YarışındaYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: