AJANS

Machine Head'den Yeni Albüme Dair

Deli Kasap - 30 Ağustos 2006

San Francisco Bay Areanın son müzikal mucizelerinden Machine Headin yeni albümüne dair grup tarafından yapılan açıklamalar artmaya başladı. "The Blackening" adını taşıyacak olan albümün Roadrunner Records tarafından 2007 yılı başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Grup 21 Ağustos 2006 tarihinde Oakland, CAdaki Sharkbite Studyolarında yeni albüm için yazılan şarkıların kayıtlarına başlıyor. Albümün yapım aşamasında grubun vokalisti Robert Flynnin yanısıra Mark Keaton ve uzun yıllardır Machine Head ile birlikte çalışıyor olan Colin Richardson da kayıtlar tamamlandıktan sonra Aralık ayında Lonrdada prodüktörlük, mixing ve mastering hünerlerini gösterecekler. Colin Richardson son olarak Trivium ve Bullet For My Valentine gibi son dönemin yükselişteki Metal grupları ile çalışmıştı.
Albümde yer alacak olan şarkıların bazılarının isimleri ise şunlar: "Clenching The Fists Of Dissent", "Aesthetics Of Hate", "Halo", "The Beautiful Mourning", "Now I Lay Thee Down", "Slanderous Love", "Wolves" ve "A Farewell To Arms".
Grup albümdeki görsel çalışmalar için ise uzun süredir birlikte çalıştığı ve Marlyn Manson için hazırladığı albüm görselleri ile de bilinen Paul Brown ile çalışacağını açıkladı.
Grubun davulcusu Dave McClain (daha önce kült Thrash Metal gruplarından Sacred Reich ile de çaldı) albüm hakkında şunları söylüyor: "Kelimeler gerçekten de bu albümü kaydedecek olmanın bana verdiği heyecanı tarif edemez." Gitarist Phil Demmel ise ekliyor: "Şu an bazı pürüzleri düzleştiriyoruz ve elimizde olan materyalden son derece gurur duyuyoruz. Size şundan daha heavy ya da şunun kadar kıç tekmeleyici falan gibi tabriler kullanmayacağım. Sadece Fuckin Metal yapıyoruz!"


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: