AJANS

Linkin Park'a Rick Rubin Desteği...

Deli Kasap - 14 Eylül 2010

Elemanlar yeni plak yaptılar... İsmi A Thousand Suns. Yapımcılığını, grubun 2007 çıkışlı "Minutes to Midnight" albümünün de prodüksiyonunu gerçekleştirmiş olan çakal Rick Rubin (Johnny Cash, Limp Bizkit, Nine Inch Nails, Red Hot Chili Peppers ve sahtekar U2) ve grup elemanı Mike Shinoda'nın üstlendiği albümün ilk single'ı ise 'The Catalyst'...

Albümle ilgili olarak "Bu albüm bir "Hybrid Theory" olmayacak; "Minutes to Midnight" da olmayacak. İleri seviyede sound'u ile tamamıyla kendine özgü, piyasadaki albümlerden apayrı bir çalışma olacak" açıklamasında bulunan Shinoda, albümün "Minutes to Midnight"a oranla daha tutarlı bir çizgiye ve deneyselliğe sahip olduğunu da belirtti.

İlk single 'The Catalyst'in grup üyesi Joseph Hahn tarafından çekilen videosunun prömiyeri ise Ağustos ayında gerçekleşti. "A Thousand Suns"ın standart albüm versiyonunun yanı sıra CD+DVD versiyonu da müzikseverlerin beğenisine sunuldu. DVD'de "Meeting of A Thousand Suns" adıyla, albümün yapım sürecini anlatan 60 dakikalık belgesel yer alıyor.

"Hybrid Theory" albümleri Elmas albüm statüsüne ve birçok ülkede de multi-platinum seviyesine ulaşan, Billboard listelerinde sürekli üst sıraları zorlamış olan, albümleri toplamda 50 milyonun üzerinde bir satış rakamı elde etmiş 2 Grammy ödüllü gobellerden kurulu Linkin Park'ın Türkiye'de de seveni bol!

http://linkinpark.com/Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: