AJANS

Korn'dan Yeni Albüm Geliyor

Deli Kasap - 29 Kasım 2006

Nu-Metal türünün ilk örneklerini sunan grup olarak nitelendirilen, Amerikanın son 15 yılda çıkardığı en büyük gruplardan biri olan Korn, 2005 yılı içerisinde çıkardıkları "See You On The Other Side" albümlerinin ardından yeni bir stüdyo albümü için kolları sıvamış durumda.
"Herkes bizi yerden yere vurdu ve yaptığımız işin modasının geçtiğini söyledi. Ama son stdüyo albümümüzle bu işin henüz bitmediğini göstermiş olduk. Şimdi ise daha da fazlasını yapmaya hazırız." diyor grubun lideri Jonathan Davis.
Ekim ayı ortalarında yeni albüm çalışmaları için Los Angelesta stüdyoya giren Korn, albümü 2007 baharına yetiştirmek niyetinde.
Bu yaz nadir görülen bir hastalığa yakalanan ve bu sebeple grubun Avrupadaki yaz turnesinin son konserlerinin iptal olmasına sebep olan Davisin albüme dair yaptığı açıklamalar şöyle devam ediyor: Yeni şarkıları yazarken malzememin çoğunu, beni neredeyse ölümün eşiğine getiren hastalığımdan alacağım galiba. Bu olay (hastalık) beni tahminimden de çok etkiledi, artık kendimi tamamen aileme adadım mesela.
Korn ile "See You On The Other Side" albümü için bir araya gelmiş olan prodüksiyon ekibi Matrix, yeni albüm çalışmalarında da grupla iş birliğine giriyor. Hazırlık aşamalarında kadroya klavye dahil ederek kendi kariyerleri içerisinde bir ilke de imza atıyor Korn bu albümde.
Bu arada Jonathan Davisin tüm bu hazırlıklar sürerken bir de solo turne projesi var. Akustik konserlerden ve ağırlıklı olarak Korn şarkılarından oluşacak playlistler ile hayranlarının karşısına çıkacak olan Davisten bu konuya dair herhangi bir ayrıntılı açıklama gelmiş değil henüz.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: