AJANS

Kadavar'dan rockçılara: "Sakallar fora, konser bu çarşamba"

Deli Kasap Haber Ajansı - 25 Kasım 2014

Haşmetli sakalları, görkemli saçları ve fır-fırlı kıyafetleri son dönem hard-rock'a modern tınılar ve beşemel soslu "saykodeli" tadı katan hürmetli grup Kadavar konseri bu çarşamba!

Kadavar'dan rockçılara:

2012 yılında yayınladıkları ilk hissiyatlı plakları ''Kadavar'' ile dinleyicileri adeta zamanda yolculuğa çıkaran Berlin'li kıl yumakları Kadavar, 70'lerin doom ve psychedelic rock tarzlarını günümüzde en hakikatli yorumlayan grupların başında geliyor. Black Sabbathvari hard rock riffleri ile Hawkwind'in psychedelic tarzına kendi dokunuşlarını da katan grup 2013'te yayınladığı ''Abra Kadavar'' albümü ile de klasik rock'un hala hayatta olduğunu tüm dünyaya duyurdu ve rock'n'roll aleminde nam saldı.

Sleep, Saint Vitus (bu da efsane bir gruptur), Pentagram (yabancı olanı) ve Electric Wizard gibi gruplarla aynı sahneyi paylaşan Kadavar, ''Stoned From The Underground'', ''Yellowstock'' ve ''Fusion Festival'' gibi festivallerde dinleyicilerle buluştu.

2014 Avrupa turneleri kapsamında ülkemizdeki ilk konserini Eastenbull Entertainment organizasyonu ile 26 Kasım Çarşamba gecesi Jolly Joker Istanbul'da verecek olan Kadavar tüm dinleyicileri sakallarını uzatmaya ve İspanyol paça pantalonlarını ütülemeye davet ediyor.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: