AJANS

İş Sanat'ta Kasım Ayı Efsane

Deli Kasap Haber Ajansı - 7 Ekim 2011

Kasım ayında İş Sanat'ta, turnesinin sayılı duraklarından biri olarak İstanbul'u seçen Sonny Rollins'in performansı, dünyaca ünlü flamenko ustası Paco De Lucia'nın İş Sanat izleyicileriyle ilk kez buluşacağı konser ve Al Di Meola'nın dörtlüsüyle birlikte Zülfü Livaneli'nin 40. sanat yılını kutlayacağı özel projesi yer alıyor.

Kasım ayında İş Sanat sahnesinin ilk konuğu cazın efsanevi ismi Sonny Rollins. Yaşayan en büyük caz efsanelerinde kabul edilen 82 yaşındaki Sonny Rollins, sadece bebop ve hard bob dönemlerinin en kalıcı tek tenor saksafoncusu değil aynı zamanda en büyük çağdaş caz saksafonculardan biri olarak da tarihe geçen bir isim. 2 Kasım Çarşamba akşamı gerçekleşecek konserde tenor saksafonda izleyeceğimiz Sonny Rollins'e gitarda Peter Bernstein, elektronik bas gitarda Bob Cranshaw, perküsyonda Sammy Figueroa ve davulda Greg Jennings eşlik edecek.

İş Sanat'ta Kasım Ayı Efsane
İki Grammy ödülü sığdırdığı, National Academy of Recording Arts and Sciences tarafından yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldüğü, A.B.D. Başkanı Barrack Obama tarafından Medal of Art ile onurlandırıldığı kariyeri boyunca müziğe verdiği aralar ve sonrasındaki geri dönüşleri ise onu efsaneleştiren en önemli ayrıntılardan.
Sonny Rollins, 10 yaşında başladığı kariyeri boyunca birlikte çalışma fırsatı yakaladığı, Baby Gonzales, J.J. Johnson, Bud Powell ve Miles Davis gibi isimler için "şu anda burada olmadıklarından kendimi hepsini temsil ediyormuş gibi hissediyorum. Bana sürekli aralarında son kalan olduğum söyleniyor, bu nedenle onları hatırlatmak benim için kutsal bir sorumluluk." diyor.
"Al Di Meola Zülfü Livaneli'nin 40. Yılını Kutluyor" adlı etkinlik ise Kasım ayının bir başka dikkat çekici performansı olacak. Dünyaca ünlü Amerikalı caz ve dünya müziği gitaristi Al Di Meola ve ünü Türkiye'nin sınırlarını aşan Zülfü Livaneli'yi aynı sahnede buluşturacak konser; Zülfü Livaneli'nin müzik yaşamının 40. yılına ithaf edilecek. Di Meola'nın Zülfü Livaneli'nin en sevilen bestelerine özgün aranjmanları ile hayat vereceği, 22 Kasım Salı akşamı gerçekleşecek konser; ikilinin Haziran ayında New York'ta sergiledikleri benzersiz performansı merak edenler için de büyük bir fırsat.
Kasım ayında İş Sanat'ta yer alacak son etkinlik ise Paco De Lucia konseri. Paco De Lucia dünyada Flamenko gitar denince akla gelen ilk isimlerden. 1958 yılında radyoda kardeşi Pepe'nin söylediği şarkılara eşlik ederek başladığı kariyerinde, 2001 yılında kaydettiği Friday Night in San Francisco albümü bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. Flamenko severlerin merakla beklediği, 29 Kasım Salı akşamı gerçekleşecek performansın bilet fiyatları ise 20 ile 110 TL arasında değişiyor.

issanat.com.tr

İŞ SANAT KASIM PROGRAMI

2 Kasım ÇarşambaCazın Ustaları
Sonny Rollins

22 Kasım PerşembePaco de Lucia

29 Kasım PerşembeAl di Meola Zülfü Livaneli
Al di Meola Zülfü Livaneli'nin 40. sanat yılını kutluyor

Satış noktaları: Ana Gişe - 0212 316 10 83
: Biletix - 0216 556 98 00
www.biletix.com
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: