AJANS

In Flames'te Jesper'ın Ardından Bjorn De Turneye Devam Etmiyor!

Deli Kasap - 30 Aralık 2006

İsveçin son yıllardaki en popüler metal grubu olan In Flames geçtiğimiz ay yaşadığı Jesper şokunun ardından bu sefer de bir diğer gitaristi olan Björn Gellotenin ikinci kez baba olması sebebiyle turnenin geri kalanına devam etmeyeceğini açıklamasıyla sarsıntılı günler yaşıyor. Grup tarihinde ilk defa her iki orijinal gitaristi olmadan yola devam ediyor. Jesperın yerine gruba (Jesper dönene kadar) dahil edilen Niklas Engelinin ardından; Björnün yerine de Evergreyden Henrik Danhage, grubun Lacuna Coil, The Sword ve Seemless ile çıktığı Kuzey Amerika turnesinin konserlerinde sahne alıyor. Turne 20 Aralık tarihinde son bulacak.
Bu arada grubun kurucusu olan gitarist Jesper Strömblad daha önce de haber bültenimizde duyurduğumuz üzere bass gitarist olarak yer aldığı yan proje grubu Dimesion Zero ile albüm kaydındaydı. Grubun web sitesinde yer alan Jesperın açıklamaları şu şekilde: "Geçen hafta albümün tüm gitar bölümlerini bitirdik. Leadler, ritimler ve melodiler hazır. İşte size albümden birkaç şarkının ismi: 'The Was', 'Is', 'Deny', 'I Can Hear The Dark', 'Red Dead Heat', 'He Who Shall Not Bleed'. Şunu da birkez daha açıkça belirtmeliyim ki ben In Flamesten ayrılmadım. Grupla herhangi bir porblemim yok. Björn de ben de gruba döneceğiz."
Dimsension Zeronun yeni albüm için kayıtlarda olduğu stüdyo günlerinin fotoğrafları için:
http://www.flickr.com/photos/dimensionzero/sets/

Öte yandan In Flames, İsveç 2006 Grammylerinde 'Best Hard Rock' dalında aday oldu. 30 Ocak 2007 tarihinde İsveçin başkenti Stockholmde düzenlenecek olan ödül gecesinde bu kategorideki adaylar ve şarkıları şöyle:
BACKYARD BABIES "People Like People Like People Like Us" (RCA)
EUROPE "Secret Society" (T&T/Sanctuary)
HAMMERFALL "Threshold" (Nuclear Blast)
IN FLAMES "Come Clarity" (Nuclear Blast)
THE HAUNTED "The Dead Eye" (Century Media)


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: