AJANS

Immortal 2007'de Geri Dönüyor!!!

Deli Kasap - 29 Ekim 2006

Noveç black metalinin en nev-i şahsına münhasır gruplarından biri olan Immortal 13 yılın ardından kariyerlerini 2003 yılında 7 albümün sonunda noktalamıştı hatırlayacağınız üzere.
Fakat 2007 yılında grup yeniden bir araya geleceğini duyurdu! Abbath, Horgh ve yeni üye Aura Noir grubundan bilinen bass gitarist Apollyon kadrosuyla
Grup yeniden bir araya gelişlerinin şerefine aralarında dünyanın en iyi açık hava metal festivallerinden biri olarak gösterilen Wacken'ın da yer aldığı birkaç festivalde sahne alacak.
Abbath durumu şöyle dile getiriyor: "Açıkçası dinlenmeye ihtiyacımız vardı. Mola verdik. Şimdi yeniden ilerlemek için gerekli olan içimizdeki ateşi yaktık. Hepimizin sahne alacağımız günler için heyecanlıyız. Konserlerde görüşmek üzere"
Grubun sessiz geçirdiği yıllarda davulcu Horgh, İsveç'in meşhur death metalci topluluğu Hypocrisy ile "Virus" adlı albümlerinde çalmış ve grupla turneye çıkmıştı. Abbath ise bu süre zarfında orijinal Immortal davulcusu Armagedda'nın yanı sıra Enslaved ve Sahg grupları elemanları ile "I" adını verdiği projesi dahilinde birlikte çalışmıştı.

Immortal'ın açıkladığı konser performansları şimdilik şöyle:
Nisan 5-7 - Inferno Festival, Oslo NORVEÇ
Haziran 22-24- Hellfest, Clisson FRANSA
Haziran 29 - Jul01 - Tuska Fest, Helsinki FİNLANDİYA
Temmuz 13 - BB King's, NYC
Temmuz 15 - The Avalon, Hollywood CA
Temmuz 20 - Metal Camp - Tolmin, SLO
Ağustos 2-4 - Wacken Open Air - DE

Bu arada grubun resmi internet sitesi de açıldı: www.immortalofficial.com

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: