AJANS

Ill Nino Da Roadrunner Records'dan Ayrıldı!

Deli Kasap - 30 Temmuz 2006

Geçtiğimiz aylarda Chimaira ile olan sözleşmesini fesheden Amerikanın en büyük Metal Label'larından Roadrunner Records bu sefer de Ill Nino'yu anlaşmalı olduğu gruplar arasından çıkardı. Gruptan davulcu Dave Chavarri tarafından yapılan açıklamada Roadrunner Records'a birlikte çalıştıkları 5 yıllık zaman dilimi için teşekkür ettiklerini fakat özellikle son albümleri "One Nation Underground"un ardından turladıkları her yerde çok büyük kitlelere çalmalarına rağmen Roadrunner Records'dan yeterli desteği göremedikleri belirtildi. Ayrılma sebeplerini Roadrunner Recordsun Ill Nino'ya gerekli zamanı ayıramadıklarını düşünmeleri olarak açıklayan Chavarri, artık Ill Nino için yeni bir başlangıç yaşandığını ve Godsmack, Rush, Marilyn Manson ve de Matchbox 20 gibi isimleri keşfeden Dan Catullonun başında olduğu Cement Shoes/Universal şirketi ile anlaşmalarından dolayı da oldukça heyecanlı olduklarını vurguladı.
Grup şu sıralar Los Angelesda 5 şarkılık bir E.P. kaydetmek üzere çalışmalara başlamış durumda. İki yeni Ill Nino şarkısı ve üç adet de cover şarkıdan oluşacak olan E.P.bu yıl sonunda Cement Shoes/Universal tarafından piyasaya sürülecek.
Bu arada Roadrunner Records ise Ill Ninonun kendileri ile anlaşmalı olduğu dönemde kaydettiği albümlerden şarkıların olduğu bir best of albüm yayınlayacağını açıkladı. Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen ve sadece Amerikada dağıtımı yapılacak olan albüm şu Ill Nino parçaları yer alacak:
01. What Comes Around
02. Unreal
03. God Save Us
04. If You Still Hate Me
05. Liar
06. This Time's For Real
07. How Can I Live
08. Cleansing
09. Te Amo. I Hate You
10. What You Deserve
11. This Is War
12. Turns To Gray
13. Corazon Of Mine

Roadrunner Recordsun bu best of serisini Fear Factory, Sepultura ve Type O Negative ile sürdüreceği de gelen bilgiler arasında.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: