AJANS

"Hoplamalı, Zıplamalı, Fır-fır Etekli Metal"in biricikleri: Within Temptation

Atlantisten Gelen Adam - 15 Nisan 2011

"Within Temptation" beşinci stüdyo albümü "The Unforgiving" ile uzun bir bekleyişin ardından hayranlarıyla buluşuyor. Grubun ilk konsept albümü olan "The Unforgiving"; "BloodRayne & Dark 48" gibi oyunların arkasındaki senaryo yazarı Steven O'Connell tarafından yazılan bir çizgi romana dayanıyor.

Senfonik rock müziğin öncü gruplarından Within Temptation, bu albümde profesyonel ekibiyle kusursuz bir çalışma ortaya çıkardı. Grubun ününü daha da artıracak olan "The Unforgiving" üçer şarkı olarak dört bölümden oluşuyor.

Grubun gitaristi Robert Westerholt "The Unforgiving" için tamamen farklı bir bakış açısıyla çalıştıklarını ve albümlerindeki her bir şarkının hikayesinin konseptin senaristliğini üstlenen Steven'ın kaleminden çıktığını belirtiyor. Albümün konusunu aldığı çizgiromanın baş karakterleri, ayrıca şarkıların da karakterlerini oluşturuyor. Robert bu durumun onlar için çok ilham verici olduğunu belirtirken "Within Temptation"ın müzikal değişimine de dikkat çekiyor.

Grup, görsel sunumlar için de Witchblade, Darkness ve X-men gibi filmlerden adapte edilmiş oyunlardan tanıdığımız çizgi roman sanatçısı Romano Molenaar ile çalıştı. Molenaar "The Unforgiving"in karakterlerini çizdi ve görsel tasarımını yaptı.

"Within Temptation"ın güzel vokalisti Sharon den Adel de, albümün onları daha yaratıcı bir ruha soktuğunu ve ufuklarını genişlettiğini söylüyor. Ayrıca tüm grubun çocukluklarından bu zamana dek çizgi roman hayranları olduğunu ve albümün konseptiyle birlikte şarkıların da öncekilerden çok farklı olduğunu ekliyor: "80'lerin sonuyla çizgi roman okumaya başlamamız kesinlikle bizde kalıcı bir iz bıraktı."

Sharon Den Adel'in enfes sesiyle ile Within Temptation

"The Unforgining" albümünde kendi tarzlarında farklı bir noktaya ulaşıyor!

Within Temptation; dünya çapındaki hayranlarına ulaşmak için resmi internet sitesi www.within-temptation.com 'u yeniden düzenledi. Hayranları, "The Unforgiving"in özel resimlerine ve albüm hakkındaki ipuçlarına bu adresten ulaşabiliyorlar. Grubun sitesinde yer alan "WT TV" isimli bölüm, hayranlarla grubu birbirine daha da yaklaştıracak gibi görünüyor. Grubun röportaj, belgesel gibi kayıtlarının yer aldığı "WT TV" ile Within Temptation şüphesiz çok daha geniş bir kitleye ulaşacak. Bunun yanında hayranlar bulundukları ülkeden aktif olarak siteye katılım yaparak sitede görev alabilecekler. WT TV'nin son organizasyonu olan "Fans Clup Day" etkinliği ile tüm dünyadan hayranların katılımıyla sitede yer almış ve büyük ilgi görmüştü.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: