AJANS

Hard Rock & Heavy Metal Kanaat Önderleri Norveç'e Saldırıya Tepkili

Deli Kasap Haber Ajansı - 23 Temmuz 2011

Dünyanın her yerinde süregelen, özellikle Amerika kaynaklı devlet-teröristi saldırılarına pek ses etmeyen, görmezden gelen, genelde kayıtsız kalan heavy-metal'in ağa babaları Norveç'e yapılan alçakça saldırıya karşı ses yükselttiler. Biz DeliKasap olarak dünyanın her yerinde varolan şiddeti nefretle kınıyoruz, Oslo'da ya da Filistin'de, Türkiye'de ya da Endonezya'da. Ancak rock aleminde bazı itidalli açıklamaların yanısıra sanatçıların verdiği tepkilerin, bizim ülkemizde kimi isimlerin sıklıkla dile getirdiği gibi hamaset yüklü olduklarını söylemeden geçemeyeceğiz:

Liv Kristine (Eski Theater Of Tragedy, Leaves' Eyes): Norveç'in ruhu incinmiştir. Anavatanımızın tüm evlatlarına en içten kederlerimle üzüntülerimi yolluyorum. Her türlü aşırılığın kökünün kaynağında kurutulması gerek.

Tony Harnell (TNT): "Dünyada varolan sorunların gelipte sonunda tatlı Norveç'imizi bulması çok acı. İkinci vatanımın tüm evlatlarının başı sağolsun. Birer viking gibi bu elim durumu atlatacağınıza inanıyorum."

Mortiis: Korkunç bir trajedi. Tabi ki bu tip olayların Bağdat gibi yerlerde yaşayan insanlar için hergün yaşandığını ve oradakiler her zaman bu sorunlarla boğuştuğunu unutmayalım.

Cruachan: Umarım bu olayı gerçekleştiren çetecileri yakalar ve yavaş yavaş, işkenceyle öldürürler!

Hard Rock & Heavy Metal Kanaat Önderleri Norveç'e Saldırıya TepkiliYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: