AJANS

Gök Tengri, Odin'e meydan okudu; Vikinkler şaşkın: Cengiz Han'ın çocukları metal piyasasında

Deli Kasap Haber Ajansı - 16 Mart 2015

Gök Tengri, Odin'e meydan okudu; Cengiz Han'ın çocukları metal piyasasında

Tamamen Gök Tengri, Moğol Folk destanlarına yaslanan konseptiyle görkemli bir heavy-metal soundunu başarıyla kombine eden Tengger Cavalry, Cengiz Han'ın dehşetini heavy metal alemine hissettirdi. Dünya metalinde liderliği sarsılmaz gibi gözüken Viking Metali mensupları ve Odin cemaatine bağlı İskandinav mitosu şimdi büyük bir rakip ile başbaşa: Moğol İstilası metal arenasına da sirayet etti! Vikinglerin metal camiasında sarsılmaz gibi gözüken efsanesi büyük bir tehdit ile karşı karşıya... BARBAR MOĞOLLAR GELİYOR, CENGİZ HAN HORTLADI!

Moğol halkı günümüzde mütevazı bir kavim gibi görünse de bir zamanların en tecavüzcü sapık milleti İskandinavlar ile vahşetlikle yarışan atalara sahipler. Irza geçme, bebek katliamları, canlı canlı adam yakma ve kadın kesme gibi kulvarlarda Vikingler Moğolların yanında sosyal demokrat kalır.

Cengiz Han'ın torunlarının Türk kökenli olduğu iddia edilirken tarihin bir cilvesi olarak İslam'a en büyük zararı da geçmişte yine bu kerataların verdiğini de not düşelim. Müziklerine gelince... Muhteşemden biraz daha iyi bir sound. Tengger Cavalry bir zamanların en zalim kavminin artık yiten çığlığını çağlar öncesinden günümüze aktarıyor; savulun; Cengiz Han'ın zalim ordusu geliyor!!!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: