AJANS

Gençliğini Tekrar Keşfeden Iron Maiden Yeniden Karşımızda

Emre Doğulu - 23 Haziran 2015

Iron Maiden yeni albümü 'The Book of Souls' ile 4 Eylül'de yeniden dinleyenleriyle kavuşmaya hazırlanıyor. Albüme ilişkin en iyi haber uzun süredir dilinde çıkan tümör nedeniyle performans sergileyemeyen Bruce Dickinson'in iyileşmiş olarak kayıtları tamamlaması.

Maiden son dönem Heavy Metal gruplarının albüm kayıtlarındaki son modaya uymuşa da benziyor. Steve Harris "Parçalarımızı daha öncekilerden farklı olarak o anda hissettiğimiz gibi ve canlı bir performans sergiler gibi stüdyo içinde doğaçlama kaydettik. Bruce ise "Gençliğimizde sahip olduğumuz o sihirli duyguları yeniden ortaya çıkarmayı bu albümle başardık" diyerek Iron Maiden fanlarına gazın ağa babasını veriyor.

Müzik gruplarının satış öncesi pazarlama taktiklerinin artık değişmesi kanaatindeyim… Gençlikteki 'sihirli duyguyu' yeniden keşfettiklerinde yeni 'Fear Of The Dark' ya da 'The Number Of The Beast' benzeri parçalar ortaya çıktığı anlamı mı doğar? Bir grubun fanlarını böyle beklentilerin içine sokması çok yanlış. Yanılırsam ben Taksim'in orta yerinde anırırım (Bizde büyük iddialar da hep bu söylenir sözünü tutanı da görmedik o da ayrı mevzu…) Ama Heavy Metal bir klasik albüm daha kazanmış olur ki bu da bende 'yanıldığım için çok mutluyum' duygusu uyandırır. İki DVD olarak paketlenecek olan dev yapımdaki parçalar şu şekilde:

 

Gençliğini Tekrar Keşfeden Iron Maiden Yeniden Karşımızda

 

Disk 1

1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
4. The Red And The Black (Harris) 13:33
5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disk 2

7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

DK Haber Ajansı / Emre ÖztürkYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: