AJANS

Fleetwood Mac'den Görkemli Geri Dönüş!

Deli Kasap Haber Ajansı - 3 Ağustos 2012

Ölmeden ya da yaşarken görseydik diye hayıflandığımız gruplardandır Fleetwood Mac...

Fleetwood Mac'den Görkemli Geri Dönüş!

Bir grup ile ilk olarak pikaptan dinlediğiniz şarkısı ile tanışmak kuşkusuz büyük bir şans. Belki plağin analog duysal ziyafeti belki pikaplı her ortamda olan doğal büyü, belki de sarkının zaten mükemmel oluşu, sizi o günden sonra grubun bağımlısı yapabilir. Geç ama "öz" olarak tanıdığım efsane grup Fleeetwood Mac, her ne kadar pikapta muhteşem olsa da bilmeyen herkesin bir şekilde dinlemesi gereken rock'n roll efsanelerinden.

Grubun yeni bir turne icin bir araya geleceğini efsane vokalleri Steive Nicks'in ecnebi yayın organı CBS'e verdigi röportaj ile oğrenmiş olduk. Son olarak eski gitaristleri Bob welch'in intiharı ile yazılı ve görsel medyada adından söz ettiren grup, son turnelerini 2009 yılında yapmıştı.

100 milyondan fazla satan albümleriyle halen en çok satılanlar arasında bulunan grup, bu haberiyle ben dahil bircok hayranını sevindirse de turun hangi ülkeleri kapsayacağı henüz açıklanmadı. Türkiye'ye gelirler mi bilinmez ama şimdilik 14 Agustos'ta yayınlanacak olan Fleetwood Mac Tribute albümü ile bir süre yetineceğiz.

FM ile alakalı alakasız herkese, tüm müzik meraklılarına; parası olanlara turneyi, pikabı olanlara da şiddetle bir adet plağını tavsiye eder, iyi günler dilerim...

(Öncü Sancak/DKHA)Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: