AJANS

Elvis Presley Sergileri Açıldı

Deli Kasap - 30 Mart 2006
Heartbreak Hotel' ile 50 yıl önce listelerde zirveye çıkan ve 8 hafta kalan Rock'N'Roll kralı Elvis Presley'in doğum yeri Memphis'teki malikanesi Graceland'de iki yeni Elvis sergisi birden açıldı.
Elvis 56' ve 'Gece Kuşu Elvis' yeni açılan iki serginin adları. 'Elvis 56' adlı sergi, Kral'ın müzik dünyasında zirveye çıkışının 50. yıldönümünü vurguluyor. 'Gece Kuşu Elvis' sergisi de gündüzleri uyuyup geceleri çalışan Presley'i anlatıyor. Elvis gece bastıktan sonra Memphis sokaklarına çıkıp alışveriş yapar, sinema kapatıp özel matinede film izler, Memphis lunaparkını kapatıp arkadaşlarıyla dönme dolaplara binerdi.
Nostalji adına yılda yılda 500 bin kişi Graceland'i ziyaret ediyor. Elvis anılarıyla dolu olan ve bahçesinde Elvis'in gömülü olduğu Graceland, aslında bir turizm merkezi. Elvis'in ailesi Graceland'i ve karşısındaki 128 odalı 'Yalnız Kalpler Oteli'ni (Heartbreak Hotel) geçen ay özel bir girişimciye sattı.
Aynı zamanda Amerikan 'Popstar' programının sahibi olan girişimci Robert Sillerman, yeni kampanyalarla Elvis'in marka değerini ve kârını artırmayı amaçlıyor.
Graceland, yılda 40 milyon dolar ciro yapıyordu. Sillerman'in bu miktarı katlamak için planladığı yenilikler arasında Las Vegas'ta Elvis temalı bir kumarhane / otel / gece kulübü var.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: