AJANS

Eddie'nın Yaratıcısı Çizimlerini Bir Kitap Altında Topluyor

Deli Kasap - 29 Eylül 2006

Hazır Iron Maiden'ın dünya çapındaki popülaritesi yeni çıkan albümleri "A Matter Of Life And Death" ile yeniden canlanmışken, neden daha fazla Maiden ürünü raflarda yer almasın ki Mesela Eddie'nin yaratıcısının çizimlerinin bir araya toplandığı bir kitap gibi...

"Run For Cover: The Art Of Derek Riggs" adlı toplama eser, hayranları Eddie'ye doyuracak. Iron Maiden'ın sevilen canavarı muhtemelen Rock'N'Roll tarihinde türünün en başarılı örneği. Eddie, grup müzikal yolculuğuna başladığından beri hep Iron Maiden saflarında yer aldı ve grubun lisanslı ürün satışlarından elde ettiği karın baş mimarlarından oldu. "Run For Cover: The Art Of Derek Riggs" adlı yayında, Iron Maiden menajeri Ron Smallwood, Eddie karakterinin nasıl yaratıldığının -Derek'in ilk Eddie çizimini- da tüm öyküsünü fanlarla paylaşacak.

Derek'i keşfeden kişi Ron Smallwood'du ve Eddie, Derek'in portföyünden çıkıp rock dünyasının önemli ikonlarından birisi haline geldi. Derek'in de bu projeye dahil olması, yayınlanacak çizim albümüne, Maiden'ın koleksiyonluk ürünlerinden olma özelliği de veriyor.

"Run For Cover: The Art Of Derek Riggs" sadece Maiden ile alakalı çalışmalarla sınırlı kalmıyor. Derek'in Maiden öncesi çalışmaları ve Gamma Ray ve Stratovarius grupları için yaptığı çizimler de yayında yerini bulacak. Derek, çizimlerinin sembolize ettiklerini, tekniklerini ve yıllar boyu yaşadığı sağlık sorularını -ki bir dönem sanat hayatını bitirme noktasına kadar gelmştir- meraklılarıyla paylaşacak.

"Run For Cover: The Art Of Derek Riggs", 180 sayfalık, geniş baskılı ve tümü renkli bir sanat yayını olarak piyasaya çıkacak. İçinde yayınlanmamış, bitirilmemiş ve hala eskiz halde bulunanlar da dahil toplam 200 görsel barındıracak. Smallwood'un da katkılarıyla Maiden görsel tarihinin önemli parçaları hayranlara ulaştırılacak. Derek Riggs tüm bunlara ek olarak, kapak için de yepyeni bir Eddie resmetmiş.

"Run For Cover: The Art Of Derek Riggs", 18 Eylül 2006 tarihinde www.derekriggs.com ve www.ironmaiden.com adresleri üzerinden satışına başlanacak ve Aralık ayının ilk günlerinden başlayarak siparişler adreslere gönderilecek. Kitap, iki farklı versiyonla satışa sunulacak, ilk versiyon normal matbaa baskısı kapaklı olacak, ikinci versiyonu ise tek tek numaralandırılmış ve sadece 1500 adet üretilmiş ve Derek Riggs tarafından imzalanan ciltlenmiş versiyonolacak.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: