AJANS

Eagle Rock, Spitfire Records'u Sattı!

Deli Kasap - 30 Ağustos 2006

Sheridan Square Entertainment adıyla piyasaya giren ancak Redux Records olarak adını değiştiren firma 200 albümlük Spitfire Records kataloğunun tümünü Eagle Rock Entertainment'dan satın aldı.
Spitfire kataloğunun önemli isimleri arasında Black Label Society, Twisted Sister, Alice Cooper, Ted Nugent, Yngwie Malmsteen, Dio, Testament, Sebastian Bach ve The Exploited gibi gruplar yer almaktadır.
Eagle Entertainment yetkilileri yaptıkları açıklamalarda Spitfire Records'un kendileri için önemli başarılarından biri olarak kalacağını, şirket bünyesinde Spitfire'ı bulundurmaktan gurur duyduklarını ancak Eagle Rock'ın bundan sonra bünyesinde bulundurduğu alt şirketleriyle müziğin görsel tarafına daha çok önem verecekleri ve günümüz medya ve paylaşım formatlarına uygun ürünler piyasaya süreceklerini bildirdiler.
Yakın zamanda, Eagle Rock kataloğuna dahil yayınlanacak en önemli proje ise Zakk Wylde'ın "European Invasion" (Avrupa İstilası) isimli görsel materyal olacak. Eagle Rock cephesi hali hazırda bünyesinde bulundurduğu sanatçıları ve pek çok yeni projelerle müzikseverlere ulaşmaya devam edecek.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: