AJANS

Dünyanın en büyük gitaristlerinden Al Di Meola Livaneli onuruna çalacak

Deli Kasap Haber Ajansı - 7 Ekim 2011

Dünyaca ünlü caz ve dünya müziği gitaristi Al Di Meola, Zülfü Livaneli'nin 40. sanat yılını kuartetiyle birlikte muhteşem bir konserle onurlandırıyor. Di Meola ve Zülfü Livaneli, İş Sanat'ın imza attığı bu çok özel projede bir araya geliyor.

Dünyanın en büyük gitaristlerinden Al di Meola Livaneli onuruna çalacak

Al Di Meola, ünü ülke sınırlarını aşan, sürdürdüğü çok yönlü kariyeri ile kültür, sanat ve politika alanında Türkiye'nin en önemli isimlerinden birisi olan Zülfü Livaneli'nin 40. sanat yılı onuruna İş Sanat programında kuartetiyle birlikte yerini alacak. Bu özel proje 22 Kasım Salı akşamı gerçekleşecek. Di Meola'ya 2. gitarda Peo Alfonsi, akordeonda Fausto Beccalossi ve davulda Peter Kaszaz eşlik edecek.


Dünya müziğini caz ile harmanlayan çalışmalarıyla bir öncü olan Di Meola'nın, özgün aranjmanlarıyla Livaneli'nin en sevilen bestelerine de yer vereceği gecede, Zülfü Livaneli Al Di Meola'nın performansına konserin sonlarına doğru eşlik edecek.
Bugüne kadar Londra Filarmoni Orkestrası, Joan Baez, Maria Farandouri, Maria del Mar Bonet, Jocelyn B. Smith ve Leman Sam gibi onlarca sanatçı ve topluluk tarafından icra edilen Livaneli'ni eserlerinin Al Di Meola tarafından yorumlanacağı gece, izleyenler için unutulmazlar arasında yer alacak.

AL DI MEOLA ZÜLFÜ LİVANELİ
Al Di Meola, Zülfü Livaneli'nin 40. sanat yılını kutluyor
PEO ALFONSI 2. gitar FAUSTO BECCALOSSI akordeon PETER KASZAS davul
Tarih: 22 Kasım Salı
Saat: 20.00
Yer: İş Sanat


Bilet fiyatları:
1. Kademe 75 TL 2. Kademe 65 TL 3. Kademe 50 TL İndirimli 40 TL Öğrenci 20 TL  Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: