AJANS

Destruction'ın Ekvator Konserinde Olay!!!

Deli Kasap - 29 Nisan 2006
ülkemizde de birçok defa sahne alan, Alman Thrash Metal devi Destruction'ın Ekvator konseri çıkan olaylar sebebiyle iptal oldu.
15 Nisan 2006 tarihinde Quito'da gerçekleşmesi gereken konser için grup sahne alacakları mekana gittiklerinde hem ses hem de ışık düzeni adına oldukça kötü bir sistem ile karşılaşınca, konser önce gecikti. Bu gecikmenin akabinde kapıda bekleyen sabırsız fanlar ise saatler ilerledikçe kapıları zorlamaya ve taşkınlık yapmaya başladılar. Kapıların mecburen açılması ve seyircilerin içeri alınmasından sonra ise bir başka sorun ortaya çıktı. Normal seyirci kapasitesi 1000 kişi ile sınırlı olan mekana konser için fazla bilet satılması sebebiyle 2000'in üzerinde insanın gelmesi ve hepsinin de içeriye girmeye çalışması sebebiyle salonda oluşan aşırı izdiham sebebiyle, grubun sahne almaktan vazgeçmesini sağladı.
Grubun resmi web sitesinde, frontman Schmier'ın yaptığı açıklamada, oldukça zayıf bir organizasyon sonucu birçok aksilikle uğraştıkları ve kendilerinin konserin bir sonraki güne ve başka bir mekana alınmasını teklif etmelerine rağmen organizasyonu yapanlar tarafından bu tekliflerinin kabul edilmediği ve böylece de konserin iptal edildiği belirtildi.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: