AJANS

Davıd Gilmour, David Bowie Ve Richard Wright Bir Arada!!!

Deli Kasap - 29 Kasım 2006

David Gilmour 25 Aralık'ta, David Bowie'nin de konuk sanatçı olarak yer aldığı yeni single'ı "Arnold Layne"i yayınlıyor. Üç şarkılık single, sınırlı sayıda basılacak olan 7" ve Arnold Layne'in Richard Wright'la beraber performansının canlı bir kaydı, bir Syd Barret şarkısı olan "Dark Globe"un da Gilmour'un 2006 yılı yaz turnesindeyken kaydedilen performansını barındıran CD formatında yayınlanacak.
Single dijital ortamda da satışa sunulacak ve bugünden ön siparişle ödeme yapan ya da gelecek hafta alacak olan dinleyiciler, çok özel bir canlı Comfortably Numb performansına da sanal ortamdan erişim hakkı kazanacaklar.
İlk olarak 1967 yılında yayınlanan "Arnold Layne", Pink Floyd'un ilk single'ıydı. Yeni single'ın da yayınlanmasına sayılı günler kala Myspace ekibi büyük bir fırsatı kullanıcılarına sunuyor. Katılımcı gruplardan kazananın, Londra'daki dünyaca ünlü Abbey Road stüdyolarında kayıt yapma şansıyla ödüllendirileceği yarışmanın tek bir katılım koşulu var; Myspace bünyesindeki müzisyen ya da gruplar "Arnold Layne" adlı bu klasiği kendi yorumlarıyla icra edip, Myspace kullanıcıları, David Gilmour ve Myspace yöneticilerinden oluşan jüriye gönderecekler. Yarışma sonucunda kazanan cover'ın sahibiyse hem Abbey Road'da kayıt hem de Storm Thorgerson tarafından kendi gruplarına özel yapılacak olan logo dizaynıyla ödüllendirilecekler.
Ayrıntılı bilgi için:
http://www.7digital.com/stores/default.aspxshop=540

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: